כתב אישום: "הצית את בתו בשל קשרים בפייסבוק"

לבית המשפט המחוזי בירושלים הוגש כתב אישום נגד אדם שהצית את בתו וגרם למותה - זאת בשל קשרים שניהלה עם גברים בפייסבוק. האב הזמין את בתו למנגל, שפך עליה חומר דליק, שגרם לה ליפול מגג ביתם אל מותה

כתב אישום חמור, ארכיון (רויטרס)

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (ג') כתב אישום חמור לבית המשפט המחוזי בעיר נגד תושב סילוואן בן 53, בגין רצח אכזרי של בתו בת ה-17. כתב האישום מתאר בפרוטרוט את מערכת היחסים הקשה בין האב לבתו, מערכת יחסים שקרסה לאחר שגילה האב כי היא מקיימת קשר רומנטי עם גברים אותם הכירה בפייסבוק. לדבריו, מדובר היה בהתנהגות מופקרת שפוגעת בכבוד המשפחה, דבר שגרם לו להחליט כי ירצח את בתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באותם ימים, התגוררה הצעירה בהוסטל לנערות בעכו. בשיחת טלפון שקיימה עם אביה היא סיפרה לו כי היא נמצאת בחובות כספיים. האב שכנע אותה, באמצעות בנו ואמו להגיע לביתו במהלך חודש הרמאדן. בת ה-17 החליטה לחזור לבית אביה לביקור קצר, אך שלחה מבעוד מועד מסרונים למדריכתה בהוסטל ולחבריה בה הביעה חשש שאביה יפגע בה.

הנאשם, שבשלב זה כבר גמלה בליבו ההחלטה לשים קץ לחייה של בתו, רכש לצורך תוכניתו הזדונית בקבוק ובו נוזל דליק שאותו אף חתך מראש כדי שיוכל לשפוך את תכולתו במהירות רבה יותר.

לפני כחודש הזמין האב את בתו ובנו לגג המשפחה כדי לערוך "ברביקיו". לאירוע הגיעה גם הצעירה, ודקות לאחר הגעתה התיז עליה אביה את החומר הדליק מעל האש הבוערת.

תוך שניות אחזה האש בגופה של בת ה-17. בעודה בוערת, קמה הצעירה בבהלה ממושבה והתקרבה אל מעקה הגג. שניות לאחר מכן איבדה את שיווי המשקל וצנחה אל מותה אל פיר המדרגות שבתחתית הבניין.