אם לשישה ילדים גרמה למותו של רוכב אופנוע ונשלחה ל-8 חודשים בכלא

תושבת רחובות נשלחה היום לרצות עונש של שמונה חודשי מאסר בפועל לאחר שהורשעה בגרימת מוות ברשלנות בעקבות פגיעה עם רכבה ברוכב קטנוע בצומת הרחובות ההגנה וויסבורג בעיר. "הלוואי שהייתי יכולה להחזיר את הגלגל לאחור", אמרה בצאתה מהאולם

בית המשפט לתעבורה במחוז מרכז גזר היום (ג') שמונה חודשי מאסר בפועל על אם לשישה ילדים מרחובות, חלקם קטינים,  שהורשעה בגרימת מוות ברשלנות, לאחר שפגעה ברוכב אופנוע שנסע בעיר לפני כשנתיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש בחודש ספטמבר 2011. מפרטי גזר הדין עולה כי הנאשמת נהגה ברכב מסחרי מסוג קרייזלר ברחוב ההגנה ברחובות. כשהגיעה לצומת, היא פגעה ברוכב האופנוע, שנפצע קשה בראשו, פונה לבית החולים כשהוא מחוסר הכרה ומונשם, ומת כעבור מספר שעות.

האישה, בת 43, היא אם לילדים בגילאי 10 עד 24. סניגורה, עו"ד עופר חורש ציין בפני בית המשפט כי מדובר באישה נורמטיבית שמאז התאונה נזקקת לתמיכה. "ענישה מחמירה בדרך של מאסר בפועל ופסילה לתקופה ממושכת, תגרום זעזוע קשה למשפחה, כאשר ילדיה הם שישאו במחיר הכבד כתוצאה מהיעדרות אמם", אמר. "היא הביעה צער בפני משפחת המנוח והעידה כי מדי יום ביומו היא מתקשה לתפקד, מתארת קשיי שינה, אבדן שמחת חיים וקושי להתנהל מבחינה רגשית".

בתסקיר שירות המבחן, מפרטת קצינת המבחן את יחסיה הקרובים של האם עם משפחתה ומציינת כי התאונה היתה אירוע טראומטי ומטלטל עבורה. "מדובר באישה ערכית, מוסרית, המייחסת חשיבות עליונה לערך החיים", ציינה. "הנאשמת מכה על חטא וחוששת מתוצאות ההליך המשפטי ומהאפשרות שתדון למאסר בפועל, והפגיעה כתוצאה מכך בשמה של משפחתה ובשמם הטוב של ילדיה ועתידם בהקשר של מציאת בן זוג".

תאונת אופנוע, ארכיון (shutterstock)

"הלוואי שהייתי יכולה להחזיר את הגלגל לאחור"

עם קבלת העונש ובצאתה מבית המשפט, אמרה האישה: "אני מוכנה לתת את הדין ולשאת בעונש, אך אני לא חושבת שמאסר יעזור לא לי ולא למנוח. אין לי חיים מאז התאונה. אני לא מרוכזת, לא רגועה ולא נרדמת בלילות. גם הילדים שלי ירדו בלימודים. הם לא מרוכזים. הלוואי שהייתי יכולה להחזיר את הגלגל לאחור". סניגורה עורך הדין עופר חורש, אמר כי הם "מצרים על מה שקרה".

"אין לסטות ממדיניות הענישה הנוהגת בעבירות של גרימת מוות ברשלנות", ציטטו השופטים בגזר הדין את קביעתה של נשיאת בית המשפט העליון לשעבר, דורית ביניש. "ככלל, יוטל עונש מאסר מאחורי סורג ובריח במסגרת המאבק בתאונות".

עו"ד עופר חורש (חדשות 2)

כאמור, האישה נדונה לשמונה חודשי מאסר בפועל, ולמאסר על תנאי של שנה, למשך שלוש שנים. בנוסף, רישיון הנהיגה שלה נפסל לתקופה של 15 שנים. עוד נקבע כי עליה לשלם קנס בסכום של 15,000 שקלים.