הסדר טיעון לנאשם ברצח ג'ורג' סעדו: האישום יופחת הריגה

בית המשפט אישר את הסדר הטיעון בין הפרקליטות לבין הנער הנאשם ברצח סעדו לפני כשנה ברמלה. מבין שמונת הקטינים שהואשמו במעורבות באירוע, שבו נורה סעדו למוות בעת שטייל עם כלבו, הנער שעמו הושג ההסדר היה היחיד שהואשם ברצח. סעיף האישום הופחת מרצח להריגה, הנאשם יודה במעשים וירצה 12 שנות מאסר

המשפחה מתנגדת להסדר, ג'ורג' סעדו (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי מרכז אישר את הסדר הטיעון שנחתם עם האחד הנערים שהואשמו במעורבות ברצח ג'ורג' סעדו לפני כשנה. סעדו נורה למוות בשעה שטייל עם כלבו ברחובות רמלה. על פי ההסדר, סעיף האישום ישונה מעבירת רצח לעבירת הריגה בתמורה להודאה במעשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנאשם שעמו נחתם הסדר הטיעון הוא אחד מבין שמונה קטינים שהואשמו במעורבות במעשה, אך הוא היחיד שהואשם ברצח סעדו ובירייה בכלבו. חמישה קטינים נוספים הואשמו בהריגה ושניים אחרים בהחזקה ונשיאת נשק ותחמושת שלא כדין.

במסגרת ההסדר שאושר על ידי הרכב של שלושה שופטים מבית המשפט המחוזי בלוד, שני הצדדים - ההגנה והתביעה - יבקשו להטיל על הנאשם עונש של 12 שנות מאסר בפועל, כמו גם פיצוי כספי למשפחת הנאשם בסך 170 אלף שקלים.

נציגת הפרקליטות הדגישה במהלך הדיון שבני משפחתו של ג'ורג' סעדו מתנגדים להסדר ולא מקבלים את תנאיו. בשלב הטיעונים לעונש עתידים בני המשפחה להביע את מורת רוחם מההסדר הטיעון, בעוד התביעה תבקש לכבד אותו.

תזכורת: כך בוצע רצח ג'ורג' סעדו

מפרטי כתב האישום עולה כי ב-11 במרס, טייל סעדו ז"ל עם כלבו, כמדי ערב, בשטח פתוח ברמלה. שלושה מהקטינים פגשו אותו וקיללו אותו, וסעדו השיב להם - והמשיך עם כלבו בטיול. "בעקבות התקרית חברו שישה מן הנאשמים, תוך שהם חמושים באקדח אשר כולם מודעים לקיומו, והמתינו לסעדו ז"ל במטרה להתעמת עימו", נכתב.

"במהלך המריבה בין הצדדים, נשאל סעדו על ידי הקטינים האם הוא חמוש באקדח, השיב בשלילה ואפילו הרים את חולצתו על מנת להוכיח את דבריו. לאחר זמן קצר, בחר לסיים את התקרית, פנה לעזוב את המקום לעבר ביתו, החל להתרחק מבני החבורה וגבו מופנה אליהם, ובעשותו כן הפנה לרגע מבטו לעברם", סופר עוד בכתב האישום. "בשלב זה שלף אחד הנאשמים את האקדח וירה ירייה אחת שפגעה בסעדו ז"ל והוא התמוטט".

אך בזאת לא הסתיים האירוע, לטענת כתב האישום. "לאחר הפגיעה, על מנת לוודא את מותו ועל מנת להרוג גם את כלבו, ירה אותו נאשם שתי יריות נוספות - אחת היריות הנוספות פגעה בכלב וגרמה למותו והירייה השנייה החטיאה. לאחר מכן נמלטו ששת הנאשמים מהמקום", נכתב.