הפרקליטות: לחיאני יואשם בשוחד - בכפוף לשימוע

הפרקליטות הודיעה היום לבאי כוחו של ראש עיריית בת ים כי הוא יועמד לדין בכפוף לשימוע. בנוסף, נשקלתם העמדתם לדין של אחיו ומעורבים נוספים בפרשה. הפרקליטות: התגבשה תשתית ראייתית בחמש פרשיות שונות

יואשם בשוחד. שלומי לחיאני (חדשות 2)

הפרקליטות הודיעה היום לראש עיריית בת ים שלומי לחיאני כי הוחלט להגיש נגדו כתב אישום בגין שוחד, בכפוף לעריכת שימוע. גם אחיו, אבי לחיאני, וחשודים נוספים: אבנר קריאף, עובד דודטחי ועזרא דוש קיבלו הודעה שלפיה נשקלת העמדתם לדין. מהודעת הפרקליטות לבאי כוחם של החשודים עולה כי התגבשה תשתית ראייתית נגדם בחמש פרשיות שונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הודעת הפרקליטות, נמצאה תשתית ראייתית לכאורה שלפיה שלומי לחיאני, אשר היה ערב באופן אישי לחובות של מיליוני שקלים שצברו חברות קבלניות בבעלותו, פעל ביחד עם אחיו, אבי לחיאני, לקבל כספי שוחד מגורמים שלהם עסקים עם עיריית בת ים, על מנת לעמוד בהסכמים שכרת עם הבנקים השונים וכדי להימנע מפשיטת רגל. השוחד לגביו התגבשה תשתית ראייתית לכאורה להעמדה לדין, ניתן בשנים 2004-2005 בסך של כ-900 אלף שקלים.

החקירה נפתחה כבר ב-2007

החשדות נגד לחיאני, המכהן כראש עיריית בת-ים משנת 2003, נחקרים כבר משנת 2007. בספטמבר 2011, לפני כשנה וחצי, הסתיימה חקירת המשטרה והתיק הועבר לפרקליטות מיסוי וכלכלה בצירוף המלצה להעמיד לדין את לחיאני בעבירות של לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים, הלבנת הון ועבירות נוספות.

לחקירה היו שותפים מלבד המשטרה, גופים נוספים ובראשם רשות המסים, שלוותה על ידי פרקליטות מיסוי וכלכלה והמחלקה לאכיפת דיני מקרקעין בפרקליטות המדינה. המשטרה בחנה הלוואות שקיבל ראש העיר מבעלי עסקים פרטיים, שנזקקו להליכים שונים בעירייה, אם בהחלטות הנוגעות להליכי תכנון ובנייה ואם בהימנעות מפעולות אכיפה כלפיהם, במספר מקרים.

על פי החשד, עשה לחיאני פעולות שונות להסתרת מקור הכספים שקיבל מאותם גורמים. לחיאני נחשד גם כי העניק היתרים בלתי חוקיים בתחום התכנון והבנייה של הוועדה המקומית וועדת המשנה לתכנון ולבניה.