8 שנות מאסר לצעיר שאנס קשישה בת 85

צעיר מהצפון עקב אחרי קשישה שישבה בספסל ציבורי ליד ביתה, הפיל אותה ארצה וביצע בה את זממו בזמן שזעקה לעזרה. השופטים גזרו עליו 8 שנות מאסר והסבירו: "המאסר במקרה זה מקל במיוחד בשל מצבו השכלי, אך ביצוע עבירות מסוג זה מצדיק ענישה ברף גבוה בהרבה"

עקב אחרי הקשישה ותקף אותה. אילוסטרציה (רויטרס)

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (שני) שמונה שנות מאסר על צעיר מהצפון שהורשע במסגרת הסדר טיעון באונס קשישה כבת 85 לפני כארבעה חודשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מגזר הדין עולה כי בספטמבר האחרון התיישב הצעיר על ספסל ציבורי ליד הקשישה. כשזו קמה ללכת החל לעקוב אחריה, אחז בכתפה וגרם לה ליפול ארצה. בשלב הזה, כך על פי גזר הדין, התנפל הצעיר על האישה וביצע בה את זממו, כשהיא זועקת לעזרת בנה ונכדה המתגוררים בסמוך.

השניים שהגיעו בריצה למקום בעקבות הצעקות, תפסו את התוקף, הפסיקו את מעשיו ועיכבו אותו עד הגעת המשטרה. במסגרת הסדר טיעון הודה הצעיר בעבירות המיוחסות לו והורשע.

במהלך המשפט טענה ההגנה כי יש להקל בעונשו של התוקף בשל מצבו השכלי והנפשי, נסיבות חייו הקשות והעובדה שהוא נמצא תחת מעקב פסיכיאטרי מאז היה נער. כמו כן סיפר הצעיר כי לא תכנן מראש לפגוע בקשישה, הסביר כי היה תחת השפעת אלכוהול וכי מדובר באקט אימפולסיבי, עקב דחפיו המיניים ולאחר שאביו סירב לתת לו כסף לנערת ליווי.

לאחר ששקל את הטיעונים גזר הרכב של שלושה שופטים על הצעיר מאסר של שמונה שנים בפועל ומאסר על תנאי. "יובהר כי עונש המאסר במקרה זה מקל במיוחד, בשל מצבו השכלי של הנאשם כמפורט מעלה, אך ביצוע עבירות מסוג זה, בנסיבות אלו באופן כללי - מצדיק ענישה ברף גבוה בהרבה", הדגישו השופטים בהחלטתם.