אסי אבוטבול זוכה מאיומים על מפקד כלא שאטה

נגד ראש ארגון הפשע הוגש ב-2009 אישום בגין איומים על הבכיר בשירות בתי הסוהר. בית משפט השלום בראשון לציון החליט שלא להרשיע אותו וזיכה אותו מחמת הספק

זוכה. אסי אבוטבול (פלאש 90)

בית משפט השלום בראשון לציון זיכה היום (ראשון) את העבריין אסי אבוטבול, שנגדו הוגש אישום בגין מכתב איומים ששיגר למפקד כלא שאטה בשנת 2009, שם הוא מרצה עונש מאסר בן 18 שנים לאחר שהורשע בניהול ארגון פשיעה, הצתה, סחיטה, עבירות הון וכליאת שווא. אבוטבול הואשם כי כתב למפקד הכלא כי הוא "אדם רע", וכי מגיע לו "לעבור לפינוי יישובים". בשירות בתי הסוהר החליטו אז שלא להתעלם מהאיום המפורש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרקליטתו של אבוטבול, עו"ד חיה מלול, אמרה לחדשות 2 Online כי "בית המשפט קבע כי אין ראיות לאיומים וכי האכיפה הייתה בררנית. ההתנהלות מול אסי אינה כלפי שאר האסירים". מלול הוסיפה כי עמדת התביעה התבססה על כך שמשום שמדובר באבוטבול - קיבל המכתב משמעות מאיימת יותר. "השופטים לא קיבלו את הטענה הזאת וזיכו אותו מחמת הספק".

"אכיפה בררנית". מלול

בדצמבר 2009 הוגש בבית המשפט המחוזי בראשון לציון כתב אישום נגד אבוטבול, שבו הוא הואשם כי שלח מכתב למפקד הכלא שבו נכתב: "נמחק אותך". "כשאסי אבוטובול כועס, בדרך כלל משתחרר לו אחד הפיוזים", אמר אז אחד מאנשי שירות בתי הסוהר. בעקבות מכתב האיומים הוצא צו מעצר נגד אבוטבול למרות שהוא שוהה בכלא בעקבות הרשעתו האחרונה.

כעסו של אבוטבול התעורר בעקבות חגיגת בת המצווה של בתו שהתקיימה כחודשיים לפני האירוע בין כתלי הכלא. לדבריו, אנשי שירות בתי הסוהר לא אפשרו לו מספיק הקלות, והסוהרים הגבילו אותו גם בתנאים שמגיעים לו - כמו לדוגמה שיחות הטלפון והטיולים בכלא.