זקוטסקי תואשם בגרימת מוות ברשלנות

פרשת שמעון קופר: המשטרה והפרקליטות השתכנעו בטענה של ד"ר מריה זקוטסקי, בת זוגו של שמעון קופר, כי לא ידעה על הכוונות הרצחניות של בן זוגה. לכן, הוחלט להגיש נגדה כתב אישום בגין גרימת מוות ברשלנות ולא באשמת רצח או הריגה. הגשת כתב האישום כפופה לשימוע שיערך לה בפרקליטות

ד"ר זקוטסקי, ארכיון (חדשות 2)

פרקליטות המדינה החליטה להגיש כתב אישום מריה זקוטסקי, בת זוגו של שמעון קופר, באשמת גרימת מוות ברשלנות. בהתחלה שקלו במשטרה להמליץ להעמיד אותה לדין באשמת רצח בשל שיתוף הפעולה עם קופר, אך השתכנעו כי זקוטסקי הייתה גם היא קורבן של שמעון קופר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ד"ר מריה זקוטסקי ושמעון קופר היו בני זוג במשך שש שנים. קופר מואשם ברצח מי שהייתה אז אשתו באמצעות סם הרדמה קטלני שקיבל ממנה, והיא נחשדה בעקבות כך במעורבות ברצח. בראיון שהעניקה לחדשות 2 הסבירה ד"ר זקוטסקי כי קופר הציג עצמו כסגן אלוף שעובד בכוחות הביטחון, והוא צריך חומר שיכול להרוג אדם מבלי להשאיר סימנים לצורך העבודה שלו.

רק בחדר החקירות של המשטרה היא נחשפה לזהות האמתית של בן הזוג שלה, בין היתר גילתה כי בזמן שניהל איתה מערכת יחסים אינטנסיבית הוא בכלל היה נשוי. "כשהכרנו הוא אמר שיש בבית שלו אישה שהיא שותפה, שיש לה שתי בנות ולו יש שני בנים אבל הוא אמר שהם גרים בנפרד לגמרי ואין להם שום דבר משותף", הסבירה זקוטסקי. "בשנת 2006 הכרתי אותו והיו לנו יחסים מציונים, בשנת 2007 הוא התחתן עם ג'ני וב-2008 הוא הביא לי טבעת נישואין ואמר לי שהכוונות שלו רציניות והוא רוצה להתחתן", נזכרה.

"קשה לי שאני עשיתי את זה"

ד"ר זקוטסקי לא רק סיפקה את סם המוות היא גם נתנה הוראות להזרקתו. "אני הסברתי לו שצריך להזריק את זה לשריר והוא אמר שהבנאדם לוקח סמים וגם שותה הרבה אלכוהול אז שזה לא בעיה להזריק", אמרה. "קשה לי מאוד שאני עשיתי את זה כי אני ממש האמנתי לבנאדם. אני מרגישה שאני קורבן, לא רק מבחינה נפשית, גם מבחינה כספית. הוא בעצם היה חי על הכסף שלי", הבהירה זקוטסקי.

במשטרה כאמור מאמינים לגרסתה של זקוטסקי, שהיא לא ידעה למה החומר הקטלני אכן מיועד, והיא מואשמת בגרימת מוות ברשלנות ולא ברצח או בהריגה. הגשת כתב האישום נגדה תלוי בשימוע שייערך לה.