צפו: השודד נתפס כי ירק על הקיר

שודדים של חנות תכשיטים בנצרת נתפסו בזכות דגימת DNA שנמצאה על קיר החנות. הגז המדמיע בו השתמשו גרם לאחד מהם להשתנק ולהותיר ראיות במקום, מה שסייע למשטרה ללכוד אותם. כך זה נראה במצלמות האבטחה

טעות קטנה שעשה שודד במהלך שוד בחנות תכשיטים בנצרת הביא את המשטרה ללכוד אותו ואת יתר חבריו לכנופייה. במרכז הפרשה: גז מדמיע ודגימת DNA אחת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התקרית התרחשה במרכז העיר נצרת בשעת צהריים ותועדה במצלמות האבטחה. המוכר בחנות התכשיטים פתח את הדלת לשני צעירים עם כובע, משקפי שמש ופאה. הראשון נראה כביכול מתעניין, והשני מאחור עסוק בסלולארי ומכין את השקיות הריקות. כמה שניות אחר כך הם כבר קופצים על המוכר המבוגר.

אחד אוחז בחוזקה בידיו, השני שולף גז מדמיע ומרסס פעם אחת, אבל המוכר לא נכנע. אז התרסיס נשלף שוב ומכוון ישר אל עיני המוכר. בשלב הזה אחד השודדים שולף סכין כדי לחדד את המסר.

דגימת DNA על הקיר

ואז, בעוד שאחד השודדים מרתק את המוכר בחדר האחורי, והשני מרוקן את כל המדפים האפשריים. השודד השלישי החליט שהגיע הזמן להפסקת צהריים וסוגר את החנות מבחוץ למנוע הפרעה מיותרת. אחרי 7 דקות השלושה נמלטו עם השלל.

בהמשך שלושתם נעצרו די בקלות. זאת, לאחר שהתברר כי אחד השודדים נחנק בעצמו מהגז שריססו וירק לעבר הקיר. השוטרים מצאו שם דגימת DNA וזה הספיק לכתב אישום. 

"כנופיית השודד היורק"

נסיב וחוסיין אבו-נאג'י בני כ-30 מנצרת הורשעו השבוע בשוד מזוין במסגרת הסדר טיעון. בחקירה התברר כי מכרו תכשיטים בשווי מיליון שקלים תמורת 60 אלף שקלים בלבד. במשטרה הם כבר זכו לכינוי "כנופיית השודד היורק".

"תוצאות של ה-DNA התקבלו חצי שנה לאחר מכן, אז הם נעצרו והייתה התאמה", אמר אחד הפרקליטים של הנאשמים, עו"ד יהלי שפרלינג.

"מדובר במקרה לא קל", הוסיף פרקליט אחר של השודדים, עו"ד דורון נוי. "יחד עם זאת עדיין בהתחשב בנסיבות ובחריגות של העניין הזה ובעבר הפלילי שהוא נקי לגמרי. לא מדובר בפושעים או עבריינים".