התובע על העונש לאולמרט: "הפרשה לא הסתיימה"

גם אחרי שבית המשפט החליט לדחות את בקשתם להטיל מאסר בפועל על רה"מ לשעבר, בפרקליטות מבהירים כי יש אפשרות שיגישו ערעור לעליון על הכרעת הדין. ראש התביעה אלי אברבנאל: "צוות פרקליטים עוסק בעניין הזה באופן אינטנסיבי , נודיע למי שצריך"

לאחר שנדחתה בקשתם מבית המשפט - להטיל על אהוד אולמרט מאסר בפועל שיומר לעבודות שירות, בפרקליטות מבהירים כי הפרשה עדיין לא תמה: "שוקלים לערער".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בית המשפט הנכבד קבע היום שבמעשיו של מר אולמרט יש חומרה רבה ושברגיל התנהגות כזו מצדיקה תגובה ממשית לרבות הטלת מאסר בפועל שיומר לעבודות שרות", אמר לאחר גזר הדין פרקליט מחוז ירושלים עו"ד אלי אברבנאל, שעמד בראש התביעה. "בית המשפט החליט להסתפק הפעם בקנס ומאסר על תנאי".

לדברי אברבנאל, "לפני בית המשפט הוצבו שורת שיקולים ואיננו חולקים עליהם, אנחנו ציינו אותם בטיעונים לעונש. השאלה היא מהי נקודת האיזון - אנו חשבנו כי עקרון השוויון בפני החוק אינו מאפשר להטיל על מר אולמרט עונש פחות מעבודות שירות".

"סברנו שראוי להטיל עונש חמור"

הוא הדגיש: "סברנו שבגין רצף כזה של פעולות שנעשו בניגוד עניינים חריף, תוך מתן הטבות במיליוני שקלים לחברות מקורבות לנאשם, ראוי להטיל עונש חמור. זאת, לאחר שמביאים בחשבון את כל השיקולים החריגים. בית המשפט קבע אחרת ואנו מכבדים את קביעתו".

פרקליט מחוז ירושלים אמר כי התביעה תלמד את גזר הדין ותבדוק אם צריך להגיש ערעור או לא. "חשוב לומר שהפרשה לא הסתיימה - לגמרי לא", הצהיר אברבנאל. "עתה מוטל על הפרקליטות להכריע בעניין הגשת ערעור לבית המשפט העליון. צוות פרקליטים עוסק בעניין הזה באופן אינטנסיבי וקרוב להשלמת המלאכה. כשתגיע העת נודיע על כך למי שצריך".

בהכנת הידיעה השתתפו: גיא פלג,  עמית סגל, אסף יחזקאלי ויוסי זילברמן