ביהמ"ש קבע: הפיצוצייה של שושן ברבי תשוב לפעול

זמן קצר לאחר התאונה בה דרס למוות, על פי החשד, שלוש נשים סגרה המשטרה בצו מנהלי את העסק של שושן ברבי בנתניה. היום, קבעה שופטת בית משפט השלום בנתניה כי התנהלות המשטרה הייתה בעייתית. "המשטרה החליטה לדרוס את החוק", אמר בא-כוחו עו"ד אילן בומבך

בית משפט השלום בנתניה מתח ביקורת קשה על התנהלות המשטרה, שהחליטה לסגור בצו מנהלי את הפיצוצייה של שושן ברבי, החשוד בדריסה והפקרה למוות של שלוש נשים בנתניה, והורה לפתוח מחדש את המקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הייתה כאן פגיעה בזכותו של ברבי, שלכאורה הסבה לו נזק של ממש. לאור התוצאה אליה הגעתי, מלכתחילה לא היה מקום להוצאתו של הצו, שימוע כהלכה היה יכול להביא לשכנועו של בעל הסמכות להמנע מהפעלתה, ובכך היה נחסך מהמבקש הנזק שנילווה לתקופה בה היה העסק סגור שכן נדרשו ימים לא מעטים עד להגשתה של הבקשה לביטולו של הצו, קיומו של דיון בבקשה ומתן החלטה בה", כתבה השופטת בהחלטה

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, הצטרף עורך דינו של ברבי לביקורת על התנהלות המשטרה בתיק. "הצו הזה הוא לא חוקי, ומלכתחילה נועד להפעלת לחץ על ברבי. המשטרה לא בקיאה במתן צווי סגירה אלא העירייה. העובדה שהיא לקחה את המושכות לידיה ודרסה ברגל גסה את החוק .זו הפעלת לחץ פסול והפרת כל החוקים", אמר עו"ד אילן בומבך.

במהלך הדיון הציג בומבך את ההתנהלות הבעייתית, לדבריו, של המשטרה. "רוב העסקים שפועלים במדינת ישראל פועלים ללא רישוי, אבל נגד ברבי מעולם לא הוגש כתב אישום. העיתוי של מתן צו הסגירה לא היה מפתיע, אבל המשטרה הודתה בדיון כי חיפשה אותו".

פרקליטו של ברבי סיכם: "המשטרה שיקרה לגבי הזימון שלו לשימוע, שיקרה לגבי הצגת החומרים ואפילו לא העניקה לו אפשרות להיערך לסגירת העסק שלו - שמפרנס את אשתו ושלושת ילדיו. אין קשר בין מה שהוא עשה או לא עשה, ואני שמח שבית המשפט קיבל את טענותיי".