המדינה לבג"ץ: תיאסר הדרת נשים משלטי אוטובוס

סוף להדרת תמונות נשים משלטי פרסומת על אוטובוסים? בתשובה שהגישה המדינה לבג"ץ, נכתב כי משרד התחבורה ינקוט בכל הדרוש למניעת אפליה בפרסומות על גבי אוטובוסים. עוד נכתב כי הוחלט להוסיף תנאי חדש לרישיון להפעלת תחבורה ציבורית, שנועד למנוע אפליה בפרסום על רקע דת, גזע או מין

סוף להדרת נשים משלטים על אוטובוסים? (חדשות 2)

סוף להדרת נשים מהמרחב הציבורי? המדינה הודיעה היום לבג"ץ כי תחייב את משרד התחבורה לנקוט בכל הדרוש למניעת אפליה בפרסומות על גבי אוטובוסים.

עמותת "תנועת ירושלמים" הגישה עתירה לבג"ץ נגד מדינת ישראל, משטרת ישראל, חברת אגד וחברת הפרסום "כנען", לאחר שנתקלה בסירוב כשביקשה לקיים מסע פרסום על אוטובוסים בבירה תחת הכותרת "ירושלמיות, נעים להכיר" המלווה בתמונות נשים.

המדינה השיבה היום לעתירה וטענה כי מצידה - חברות אגד וכנען, אינן רשאיות לסרב לפרסם מודעה רק בשל שמצולמת בה דמות אישה. בנוסף נכתב כי הן אינן רשאיות להתנות פרסום מודעה כזו בהתחייבות המפרסם לפיצוי בגין נזקים שייתכן וייגרמו מפרסום המודעה.

על פי תשובת המדינה, נמסר למשרד התחבורה כי עליו לפעול ולטפל בפניות בנוגע לאפליה או לפגיעות אחרות בפרסום. בתוך כך הבהירו כי הוחלט להתנות את הרישיון לשימוש בתחבורה ציבורית בכך שבעל הרישיון "לא יפלה במתן שירותיו, לרבות בפרסום המוצג באוטובוס ועל גבי אוטובוס, מחמת גזע, דת או קצוצה דתית, לאום, ארץ מוצא, מין, נטייה מינית, השקפה, השתייכות מפלגתית, מעמד אישי או הורות".

לטענת המדינה, כל מי שיפר את התנאי שהוסף לרישיון המחייה את מפעילי התחבורה הציבורית לפעול בשוויון בפרסום על גבי אוטובוסים, יישקל האם לנקוט נגדו סנקציות. המדינה הוסיפה שעל חברת אגד למצות את כל הכלים העומדים לרשותה, כדי לצמצם נזקים אפשריים לאוטובוסים, בהם הצבת מצלמות שיסייעו בלכידת גורמים שיזיקו לאוטובוסים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת