התפתחות בעסקת החנינה תמורת הנעדר? אסיר העולם קיבל חופשה

באופן חריג ביותר, שוחרר אמש משה מרדכי, אסיר העולם שהוא "המקור" המחזיק לטענתו במידע על גופתו של החייל הנעדר, לחופשה קצרה לביתו. את הביקור איבטחו עשרות שוטרים בנשק שלוף. שב"ס: האסיר יצא לחופשה בעקבות צו של שופט שניתן לאחר עתירה שהגיש האסיר, ולמרות התנגדותנו

התפתחות בדרך לעסקת החנינה תמורת גופתו של חייל צה"ל הנעדר: אסיר העולם משה מרדכי - ה"מקור" למידע אודות מיקומה של גופת החייל הנעדר, ככל הנראה מג'די חלבי - שוחרר אתמול מן הכלא לביקור מפתיע בביתו בטבריה, זאת לראשונה מאז תחילת ריצוי עונשו. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט אישר עורך דינו של אסיר העולם את הפרטים. גם בשב"ס אישרו את הידיעה, אך טוענים כי מדובר בהחלטת שופט בעקבות עתירה שהגיש האסיר.

מרדכי הובא אתמול לביקור מפתיע בביתו בשיכון ג' בטבריה, כשהוא מלווה בעשרות שוטרים שאבטחו את הביקור - חלקם בנשק שלוף. הוא נפגש עם אמו ושוחח איתה במשך שעות ארוכות. "זה היה ביקור משפחתי שנועד להפגיש בינו לבין אמו, אני מאשר שהוציאו אותו מהכלא", אמר עורך הדין בועז קניג, אולם הסתייג מהשאלה אם מדובר בהתקדמות בעסקה. "ככל שהעניין הזה יורד מהכותרות יש יותר סיכוי שהעסקה תתקדם", לדבריו.

"יש נכונות ללכת בכיוון הזה, אני מאמין שהוא מחזיק במידע שלפיו ניתן להגיע למציאה של גופה שקבורה", המשיך עו"ד קניג. "עיתוי יציאתו לחופשה יכול לתמוך בטיעון לפיו יש קשר להתקדמות העסקה".

חלק מהתנאים בדרך למימוש העסקה?

יצויין כי רק במקרים נדירים מאד זוכים אסירי עולם לקבל חופשות בבית. אחת האפשרויות היא שחופשתו המפתיעה של האסיר בביתו והמפגש עם אמו היא חלק מהתנאים שהציב מרדכי למתן מידע על מקום קבורת גופת החייל הנעדר.

מרדכי, שהורשע בשני מעשי רצח ומרצה מאז שנת 2004 עונש של שני מאסרי עולם, עלה לכותרות בשבוע שעבר בעקבות חשיפתו של כתב חדשות 2 גיא פלג אודות עסקת האסירים שנועדה להשיג מידע על מקום קבורתו של חייל צה"ל. מרדכי טען שהוא אוחז במידע, ודרש שהמדינה תממן את ערעורו לעליון על הרשעתו במעשי הרצח. בהמשך שינה מרדכי את תנאיו לביצוע העסקה, וכעת הוא ככל הנראה דורש חנינה מלאה.

בשב"ס אישרו את הפרטים, אך מסרו כי היציאה לחופשה בוצעה בעקבות צו של שופט שהורה לאפשר לו לצאת לביתו לחופשה בשל נסיבות אישיות, וזאת למרות התנגדות השב"ס. החלטת השופט התקבלה כבר לפני כחודש, כאשר היום האחרון לביצוע הוגדר להיום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת