אביו של הצעיר שהצטרף ל"מדינה האסלאמית": "הנעליים של דאע"ש טובות יותר מכולכם"

במהלך דיון בהארכת מעצרו של בנו, חמזה מגאמסה, הנאשם בחברות בדאע"ש, התפרץ אביו לעבר העיתונאים שהיו במקום לאחר שנשאל לדעתו על מעשיו של הבן. האב החל לצעוק לעבר הכתבים כי בנו טוב יותר מהם וכך גם ארגון דאע"ש. על פי כתב האישום מגאמסה התאמן במשך 10 ימים במחנה של הארגון, התחרט ושב לארץ

אביו של חמזה מגאמסה, הצעיר תושב יפיע אשר מואשם בחברות בארגון דאע"ש, התפרץ היום (שלישי) בבית משפט המחוזי בנצרת בזמן שבנו הובא לדיון בהארכת מעצרו. האב תקף מילולית את העיתונאים לאחר שנשאל לדעתו על מעשיו של הבן.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הנעליים של דאע"ש יותר מכובדות מכולם", צעק האב לעבר העיתונאים שהגיעו לסקר את הדיון בבית המשפט. "בני מכובד יותר מכולכם". האב נשאל האם בדבריו מביע גם הוא תמיכה בארגון הטרור - אך במקום להשיב המשיך לצעוק ולקלל את הכתבים.

זהותו של מגאמסה הותרה לפרסום לאחר שהוסר צו איסור הפרסום שהוציא לפני כחודש השב"כ. בשבוע שעבר הגישה נגדו פרקליטות מחוז צפון כתב אישום. בפרקליטות טוענים כי מגאמסה חבר לארגון הטרור דאע"ש והתאמן במשך כ-10 ימים במחנה של הארגון בסוריה, לאחריהם התחרט וחזר לארץ.

טסו לנופש ונעלמו

סיפורו של מגאמסה נחשף לפני כחודשיים כאשר יחד עם שלושה צעירים מכפר הסמוך לנצרת טסו לאנטליה שבטורקיה למטרת נופש. למחרת הטיסה התקשר אחד הצעירים למשפחתו ודווח כי שלושת חבריו נעלמו. לאחר מכן התברר כי השלושה חצו את הגבול עם סוריה והצטרפו לדאע"ש.

בדיון היום ביקש עורך הדין חאזן יוסף מהסנגוריה הציבורית מהשופט אשר קולה לבדוק אפשרות של חלופת מעצר. השופט דחה את בקשתו ואמר כי מדובר בטענות חמורות מאוד נגדו שלא מאפשרות לבחון חלופת המעצר. בסוף הדיון האריך השופט את מעצרו של מגאמסה בשלושה ימים.

במהלך השבועות האחרונים ניסו משפחותיהם של שני חבריו של מגאמסה שנשארו בסוריה, ליצור עמם קשר על מנת לשכנע אותם לחזור לארץ. המשפחות נעזרו בח"כ לשעבר איוב קרא ובשגרירות טורקיה בישראל. "אנחנו נפעל בכדי למגר את התופעה ולמנוע מצעירים אלה להגיע לארגון הטרור הרצחני דאע"ש", אמר קרא, העומד בראש העמותה למניעת הקצנה דתית.

רק לפני שבועיים גזר בית משפט השלום בחיפה את דינו של צעיר תושב אום אל-פחם אשר הואשם כי הצטרף לארגון דאע"ש בסוריה וחזר לארץ לאחר שהתחרט. הצעיר נשלח ל-22 חודשי מעצר בפועל, אך משום שנסיעתו הייתה טרם התיקון לחוק שהגדיר את דאע"ש כארגון טרור, ייחוס העבירות וחומרת העונש במשפטו של מגאמסה יהיו חמורים יותר.