קצב הסכים ללבוש מעיל שב"ס - וקיבל ביקור משפחתי ראשון

שירות בתי הסוהר והאסיר משה קצב התבצרו בעמדותיהם במהלך השבועות האחרונים. אלה סירבו לתת אפשרות לקצב להיפגש עם בני משפחתו ועורכי דינו, כל עוד האחר מסרב ללבוש את מדי האסיר כמתחייב. הערב הגיעו הצדדים לפשרה: האסיר קצב לבש מעיל של שב"ס ויצא לפגוש את אחיו ליאור - לראשונה מאז נכלא

מאז שנכנס הנשיא לשעבר משה קצב לבית הסוהר, הוא סירב ללבוש את מדי האסיר ובשל כך נמנעו ממנו ביקורי משפחה להם הוא זכאי ככל אסיר.

הערב, זכה הנשיא לשעבר שהורשע באונס לביקור ראשון, לאחר שהגיע לפשרה עם שירות בתי הסוהר. קצב לבש מעיל של שב"ס, ומתחתיו בגדים אזרחיים. מי שפגש בו לראשונה היה אחיו ליאור קצב. על פי ההערכות, הפשרה הזו תפתח פתח לביקורים נוספים וסדירים של קצב, כולל של עורכי דינו ובני משפחתו.

 עורך הדין החדש: יורם שפטל

לפני כעשרה ימים התארח ליאור קצב בתכנית "פגוש את העיתונות". במהלך הריאיון, סיפר כי המשפחה החליטה לשכור את שירותיו של עו"ד יורם שפטל, שייצג בעבר את ג'ון דמיאניוק במהלך משפטו בישראל.

בנוסף, סיפר ליאור קצב על שגרת חייו של אחיו משה בבית הסוהר. "הוא לא ביקש הנחה, הוא משתתף בכל תורנויות האסירים. הוא רצה לחסוך את ההשפלה הנוספת הכרוכה בלבישת מדי אסיר ולכן הוא מוותר בשלב זה על ביקורי המשפחה שלו. קצב רוצה לחסוך מאיתנו את הכאב שכרוך בלראות אותו לובש מדי אסיר כשהוא יושב בכלא על לא עוול בכפו".

עוד אמר אחיו של קצב, כי הוא "מבין שיש בעיה, אבל בשב"ס ראוי שיימצא מישהו אחראי שימצא פתרון למצב. בעבר היו תקדימים ואפשרו לאסירים לפגוש את בני משפחותיהם ללא מדי אסירים. הוא זוכה להערכה מצד האסירים האחרים, אבל ישנם רגעים רבים של כאב וסבל. גם שיחות הטלפון שלי איתו מתחילות ומסתיימות בבכי של משה קצב בכל שיחה. קשה לקצב לנהל שיחות עם אשתו, ילדיו ואמא שלו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק