ערבים מהצפון: "אוהדי בית"ר י-ם תקפו אותנו באלימות"

שלושה חברים מהצפון שעובדים בבית שמש ישבו ביום שני בערב בבית קפה בעיר וצפו במשחק של הפועל ת"א נגד מכבי חיפה. בשלב מסוים, לטענתם, קפצו עליהם שני אוהדים של בית"ר י-ם עם אלות והחלו להכות אותם. אחד הצעירים אושפז במצב בינוני בבית החולים ואומר: "הם אמרו 'נזיין אתכם ואת כל הערבים'". המשטרה פתחה בחקירה

הצעיר שהותקף בבית החולים

שלושה צעירים ערבים הותקפו באלימות קשה, לטענתם, על ידי שני צעירים יהודים אוהדי קבוצת בית"ר ירושלים - משום שקפצו משמחה בשער של הפועל תל-אביב.

האירוע החמור התרחש בבית שמש ביום שני בערב, במהלך משחק ליגת העל בכדורגל בין מכבי חיפה להפועל תל אביב. שלושה צעירים ערבים מהצפון, בשנות ה-20 לחייהם, העובדים בבית שמש, ישבו בבית קפה בעיר וצפו במשחק להנאתם. תוך כדי המשחק נכנסו למקום שני צעירים יהודים.

הצעירים הערבים טוענים כי בשלב מסויים, לאחר שקפצו משמחה בעקבות כיבוש שער לזכות הפועל, הבינו שני היהודים כי הם ערבים. "פתאום הם קפצו עלינו עם אלות", סיפר לחדשות 2 באינטרנט עואד חוואלד, שנפצע באורח קשה בעקבות התקיפה. "שישה צעירים נוספים שהיו במקום הצטרפו אליהם והתחילו להכות אותנו בלי הפסקה".

"נזיין אותך ואת כל הערבים"

עוואד אושפז בבית החולים "הדסה עין כרם" בירושלים במצב קשה, עם פגיעות בכתף, עשרה חתכים בראש ויד שבורה. בשבוע הבא הוא ינותח כדי לאחות את השבר המורכב בזרועו. "מדובר בתקיפה על רקע גזעני, רק כי הבן שלי וחבריו הם ערבים", סיפר אביו של הפצוע. "הם בסך הכל רצו לצפות במשחק, הם לא רצו בעיות ולא רצו להגיע למצב הזה. כמעט איבדתי את הבן שלי בגלל אותה גזענות של אוהדי בית"ר. הם אמרו לו: "אנחנו נזיין אותך ואת כל הערבים"".

"אנחנו לא מכירים את האנשים האלה ואין לנו שום סכסוך איתם", הוסיף האב ההמום. "אחרי שהבן שלי הוכה הוא התקשר להזעיק אותי ומצאתי אותו בבית הקפה, כולו דם".

משטרת ירושלים אישרה לחדשות 2 באינטרנט כי בעקבות התלונה שהוגשה, נפתחה חקירה בנושא. בשלב זה טרם נעצר איש בחשד לתקיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת