נחשפות העדויות שהפלילו את דניאל מעוז

מכשיר הקלטה שחובר לאחד מחבריו של דניאל מעוז הנאשם ברצח הוריו, עזר לבסס את החשדות נגדו בימים שלאחר הרצח. בהקלטות נשמע מעוז מבקש למחברו לומר לשוטרים: "דני לא מסוגל לפגוע בזבוב ולא בנמלה", ומוסיף: "תגיד שבאת לנחם אותי ושאני בכיתי"

במהלך חקירתו במשטרה, לאחר רצח הוריו, חיברו במשטרה מכשיר הקלטה לאחד מחבריו של דניאל מעוז, שנאשם ברצח. באחת מהשיחות ביניהם נשמע מעוז אומר: "תיזום בחקירה שאלה לחוקרים. תגיד להם 'מה, אתם חושבים שדני הוא רוצח? דני לא מסוגל לפגוע בזבוב ולא בנמלה'. תגיד שבאת לנחם אותי ושאני בכיתי".

העיתון "ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר את תמלילי החקירה של מעוז. בשיחה שהוקלטה בין מעוז לחברו לאחר הרצח, סיפר לו החבר כי אמר למשטרה שראה דם על מכנסיו בליל הרצח. מעוז נשמע משיב: "אתה מתבלבל, לא היה לי דם".

גרושתו של מעוז טל ארבל עזרה למשטרה לשפוך אור על בעיית ההימורים של הנאשם ברצח הוריו: "לפני החתונה גיליתי שהוא מהמר. הייתי בתאילנד וכשחזרתי הוא סיפר לי שהימר והספיד 12.5 אלף שקלים, ואני נאלצתי לכסות את החוב. הלכנו לבנק, הוצאתי כסף ונתתי לו. הוא לא אמר שהוא מאוים, רק שהוא חייב כסף וביקש עזרה".

טל מוסיפה: "אחרי החתונה הייתה לו הלוואה שהוא לקח, והתברר לי שזה הפסדים מהימורים שהיה צריך לכסות, אז מהמתנות של החתונה כיסינו את ההלוואה. הוא שמע שדיברתי עם חברים משותפים על בעיית ההימורים שלו, וזה מאוד הכעיס אותו. שני ההורים שלו התקשרו אליי וביקשו שלא אדבר על זה".

"ישר חשבתי שזה דני"

אליהו טל, חבר ילדות של מעוז שנהג להמר איתו סיפר: "יום שישי אחד הוא הגיע וקרא לכל אחד בנפרד החוצה וסיפר לנו שאבא לו מת. הוא היה משחק בתל אביב וסיפר לי שלווה מבעלי המקום מאה אלף שקל ולא היה לו להחזיר. הוא סיפר שגנב מכרטיס האשראי של אבא שלו, ושהוא תפס אותו".

"כששמעתי על הרצח ישר חשבתי שזה דני או שזה קשור להימורים שלו, כי אין מצב אחר. ההורים שלו טובים ואין מישהו שיסתבך איתם. בהלוויה הוא התנהג כאילו זה לא קרב. באו להכניס את ההורים שלו לקבר והוא צוחק. בשבעה הוא יושב ומספר בדיחות. אחיו ניר שבור והוא כאילו כלום לא קרה", מסביר טל.

"על היד שלו היה חתך מלא דם"

חברו להימורים דוד מזה, שפגש את מעוז בליל הרצח אמר במהלך חקירתו: "בסביבות אחת וחצי בלילה הוא הגיע. הבן אדם נראה גיהנום, עם דם על היד ומזיע בצורה איומה. הוא נכנס כמו סופת הוריקן, מזיע ולא רגוע. על החולצה שלו היה קרע ועל המכנס כתם דם. שאלתי אותו 'עם מי רבת?' והוא לא ענה. ראיתי על היד שלו חתך עמוק וארוך עם מלא דם. הוא שאל איך אפשר לסגור את החתך, ואני שאלתי ממה זה. הוא אמר שהוא קיבל את המכה מהאוטו. אמרתי לו 'זה לא מאוטו, זה מסכין'. הוא ביקש חיטוי ופלסטר.

"אני משער שהא בא רק כדי שיראו אותו ויהיה לו אליבי. הוא ישב כמה דקות ועזב. בשמונת החודשים שאנו מכירים הוא הפסיד מינימום 300 אלף שקל. כל פעם שהוא הפסיד הייתי צוחק עליו והוא היה אמר שאנחנו יכולים לצחוק עליו אבל עוד מעט הוא הולך לקבל סכום גדול ושהוא יצחק על כולם", אמר מזה.

עורך הדין: "דניאל מעוז לא רצח את הוריו"

בתחילת החודש החל בבית המשפט משפטו של מעוז, הנאשם ברצח הוריו ובשיבוש הליכי משפט. פרקליטו של מעוז, עו"ד אריאל עטרי, אמר כי "כתב האישום שהוגש אינו משקף את מה שקרה, אנו מצפים לקבל את חומר החקירה, ולאחר שנעבור עליו נציג בפני בית המשפט מדוע דניאל מעוז לא פגע בהוריו. לא בכדי בחרה המשטרה להדליף את חומר החקירה ואת הממצאים שנמצאו על המחשב, כבר עכשיו".

"דניאל מעוז לא רצח את הוריו, אהב את הוריו והם אהבו אותו", הוסיף עורך הדין עטרי. "המשטרה בחרה להדליף את הטענות לפני שמוגש כתב אישום מכיוון שבשלב זה אנו לא יכולים לעבור על חומר החקירה ולהגיב עליו. אחרי שנעבור עליו, נגיב בהתאם. מעוז שמע על הטענות לראשונה במהדורה המרכזית של חדשות 2. לא מדובר בפעם ראשונה שמודלף חומר שאינו מבוסס, ובמרבית הפעמים הנאשמים מזוכים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת