האם מרגלית צנעני תהפוך לעדת מדינה?

"אנחנו מוכנים להציע לצנעני הצעות כדי לקדם את החקירה. קודם כל, אנחנו צריכים לשמוע מה יש לה להציע לנו ורק אחר כך נוכל לבוא לקראתה", סיפר קצין בכיר משטרה בכיר למעריב. סנגורה של צנעני עו"ד שחר חצרוני מאשר גם הוא כי נעשתה פנייה של המשטרה לזמרת על מנת לקדם עסקה בפרשה

הסתעפות בפרשת מרגלית צנעני. במשטרה מתכוונים להציע למרגול לחתום על עסקה ולמסור עדות שתפליל את העבריין מיכאל חזן, מראשי ארגון הפשע של עמיר מולנר. עו"ד שחר חצרוני סנגורה של צנעני, סיפר כי נעשתה כבר פנייה למרשתו בעניין זה. כך מפרסם היום הכתב אבי אשכנזי בעיתון מעריב.

"אנחנו מוכנים להציע למרגלית צנעני הצעות כדי לקדם את החקירה. אחרי שנדע מה יש לה להציע, נוכל לבוא לקראתה", סיפר קצין בכיר במשטרה שהודה כי מגעים ראשוניים לעסקה בין המשטרה לבין מרגול התקיימו בין הצדדים. "הרי ברור לכולם שלא חיפשנו אותה, אלא את אנשי ארגון הפשע", ציין הקצין והוסיף כי "במהלך העבודה גילינו את העבירות לכאורה שביצעה מרגול, אבל אנחנו ממשיכים לפעול מבחינה אסטרטגית כדי להכניס לכלא את מיכאל חזן".

השוטרים הטיחו בזמרת: "את פושעת ושקרנית"

יום החקירות שעבר על מרגלית צנעני אחרי הלילה שקדם לו בבית הסוהר נווה תרצה כלל חקירה אינטנסיבית והאשמות קשות שהטיחו בה חוקריה. בין היתר, היא נדרשה לספק הסברים באשר לפגישותיה עם איש העולם התחתון שלום דומרני. מרגול התעקשה כי אותן הפגישות היו על "רגע עסקי" בלבד - הסבר שלא הצליח לשכנע את החוקרים.

בחקירות נידונו הופעות של צנעני בכמה אירועים שקיים דומרני. היא השיבה לחוקריה: "שלום דומרני משלם טוב. למה שלא אפגש איתו?". אלא שניתן להגיד בזהירות כי ממצאי החקירה מעלים חשד שהפגישות המדוברות לא עסקו אך ורק בהופעות באירועיו של העבריין הבכיר מהדרום, אלא שגם נידונו בהן תרחישים של שיתוף פעולה ופעילויות עסקיות שונות עמו, כפי שהציע.

האווירה בחדר החקירות השתנתה מן הקצה אל הקצה. החוקרים צעקו על מרגול והטיחו בה, בין היתר: "את פושעת, את שקרנית, את מתנהגת כמעט כמוהם - כמו העבריינים האחרים". בדיון בעניינה טען נציג המשטרה כי צנעני משיבה לשאלות החוקרים, אך "תשובותיה אינן עולות בקנה אחד עם הראיות" שבידי החוקרים.

פרט לעבירת הסחיטה באיומים המיוחסת לה, ייחסו במשטרה למרגול גם שיבוש מהלכי חקירה ומסוכנות לאדם ולחברה. מדובר באחת הפעמים היחידות שבהן נעשה שימוש בסעיפים הללו. בדיון עצמו בבית המשפט, טען נציג המשטרה כי הפרשה היא "מקרה חמור של עירוב גורמי פשיעה בעסקי הבידור של מדינת ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת