פרשת סחיטות ומין ברבנות חיפה

פרשת החשדות נגד הרב הראשי של חיפה שנחשפה כאן ממשיכה להתפתח: בסוף השבוע נעצר עורך דינו של הרב שלוש ועוזרו האישי, בחשד שסחטו באיומים עובד במועצה הדתית תוך שהם טוענים שבידיהם "קלטות לוהטות" שיביכו אותו

הסיפור הזה כולל מין סחיטה ואיומים והכל בקרב רבנים. על פי החשד, מקורבי הרב הראשי לחיפה שלמה שלוש, ניסו להיפטר מראש המועצה הדתית ומקרוביו. החשדות הם כי עורך דינו של שלוש, שמעון פרץ, פנה לעובד במועצה הדתית וטען כי ברשותו קלטות שיביכו אותו. את קלטות הסחיטה שידרנו במהדורה המרכזית של חדשות 2.

בקלטות ניתן לשמוע כיצד פונה פרץ אל הנסחט ומבקש ממנו לעשות כדבריו, תוך כדי שהוא מציין כי יש בידיו הוכחות כי התנהג בצורה לא נאותה. "הסיפור של הבחורות זה לא מה שמעניין", אומר פרץ לנסחט, "השאלה איך אתה יכול לעזור לנו".

לעו"ד פרץ הצטרף שמואל פרל, עוזרו של הרב שלוש. השניים הסבירו לנסחט כי הקלטות לא יפורסמו, אם יעזור להם להיפטר מראש המועצה הדתית יעקב וייצמן ומהרב דוד אבוחצירא, ראש אגף הכשרות. בהוראת היחידה הארצית לחקירות הונאה, הנסחט מקליט את השיחות ומודיע למקורבי הרב שלוש כי לא מצא חומר מפליל.

עו"ד פרץ ושמואל פרל נעצרו בעקבות החקירה ושלשום הם שוחררו למעצר בית. בימים הקרובים צפוי להיחקר גם הרב שלוש בנושא. עכשיו באיחור מסוים מתברר גם שקלטות לוהטות כלל לא היו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת