תקיפת הצעירה המסתורית בת"א: "פניה הושחתו לחלוטין"

הצעירה המסתורית שהותקפה לפני כשבועיים בשדרות ח"ן בת"א שוחררה אתמול מביה"ח כשהיא סובלת מצלקות קשות בפניה ובגרונה. למרות הניסיונות מצד כלי התקשורת, היא ובני משפחתה מסרבים להתראיין. במשטרה בודקים אם העובדה שעלתה לארץ ממדינת אויב, או עבודתה בעמותה שאוספת מידע על שבויים ונעדרים היוותה את הרקע לתקיפה

התקיפה המסתורית של הצעירה שפניה הושחתו בלב תל אביב, ממשיכה להעסיק את המשטרה: למרות הניסיונות למקד את החקירה, נראה שהמשטרה מתעסקת עם מספר כיוונים, כשהעיקרי שבהם מוביל לכך שהצעירה הותקפה על רקע עבודתה בעמותה שעוסקת באיסוף מידע אודות שבויים ונעדרים.

רוצים לקבל עוד עדכונים על הפרשה המסתורית? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפי המידע שנתון בידי חוקרי משטרת לב תל אביב, הצעירה הותקפה בשעה שצעדה לבדה בשדרות ח"ן בתל אביב בתחילת החודש. האופן החריג שבו התבצעה התקיפה, במסגרתה הושחתו פניה בסכין, העלתה את החשד שהתוקף הכיר את הצעירה ואפילו תקף אותה במטרה לרצוח אותה. גורמים רפואיים שליוו את הטיפול בה בבית החולים סיפרו שפניה הושחתו לחלוטין.

מהפרטים המעטים שפורסמו ידוע כי הצעירה היא עולה בשנות ה-20 לחייה שהגיעה ממדינת אויב. בנוסף פורסם כי היא עובדת בעמותה שאוספת מידע על שבויים ונעדרים, ולכן עלה החשד שהרקע לתקיפה הוא ביטחוני. כתבת רשת ב' לענייני פלילים, עדי  מאירי, ציינה הבוקר שלמרות שכיוון החקירה העיקרי הוא ביטחוני, שירות הביטחון הכללי עדיין אינו מעורב בחקירה.

בנוסף, נבדקת אפשרות שהתוקף היה נתון למרותה של הצעירה במסגרת עבודתה בעמותה, ואולי אף פוטר על ידה. המשטרה לא שוללת את האפשרות שמדובר בשוד רגיל, אך כיוון שהפגיעה כוונה לפניה ולצווארה, נראה שהתוקף לא התעניין רק בתיק שברשותה.

הצעירה מסרבת להתראיין מחשש לפגיעה בה

התקיפה אירעה כשאלמוני רכוב על קטנוע התנפל על הצעירה בשעת לילה מאוחרת, חתך את פניה ואת צווארה בפראות ורק לאחר מכן, בעודה מוטלת שותתת דם על הקרקע, חטף את התיק שלה וברח בניסיון לשוות לתקיפה מאפיינים של שוד שהסתבך והפך לאלים.

הצעירה עצמה שוחררה אמש מבית החולים "איכילוב" בתל אביב בלוויית חבריה ובני משפחתה, כשהיא סובלת מצלקות קשות בפניה ובגרונה. על פי הפרסום ברשת ב', היא וקרוביה מסרבים להתראיין לתקשורת ובנוסף, הוצא צו איסור פרסום על זהותה מחשש שהתוקף ינסה לשוב ולפגוע בה.

בימים שבהם שהתה בבית החולים, צוות המנהלה בבית החולים דאג לתשאל את כל הנכנסים למחלקה בה מאושפזת הצעירה, כדי לוודא שאכן מדובר בקרוב של מי מהמאושפזים. גם החולים וגם הצוות קיבלו הוראה מפורשת שלא לדבר על המקרה, או על הצעירה, עם איש. אפילו הצוות הרפואי אינו יודע את פרטיה.

גורם שפגש את הצעירה סיפר אמש ל"ידיעות אחרונות" כי "אין שינוי במצבה הגופני, אולם מצבה הנפשי, הרעוע ממילא בעקבות התקיפה, הידרדר בסוף השבוע".