מסתמן: כתב אישום נגד בר-לב

המחלקה לחקירות שוטרים העבירה היום את סיכום תיק החקירה בעניין ניצב בר-לב ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליט המדינה. מסיכום החקירה עולה כי נמצאו ראיות מספיקות לאישום לגבי ביצוע עבירות ניסיון למעשה מגונה בכוח והטרדה מינית על ידי ניצב בר לב בד"ר אורלי אינס. בנוגע לתלונתה של מ', לא נמצאו ראיות להגשת כתב אישום

התפתחות דרמטית מחקירת פרשת ההטרדות המיניות של ניצב אורי בר-לב, מי שהיה מועמד לתפקיד המפכ"ל הבא של המשטרה. המחלקה לחקירות שוטרים תמליץ על הגשת כתב אישום נגד בר-לב בעקבות ראיות שהתגלו בחקירתו.

"המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה העבירה היום את סיכום תיק החקירה בענין ניצב בר-לב, כפי שנערך על ידי ראש צוות החקירה ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליט המדינה", לשון ההודעה. "על פי סיכום תיק החקירה, ממצאי החקירה מגלים, לדעת החוקרים, ראיות מספיקות לאישום לגבי ביצוע עבירות ניסיון למעשה מגונה בכוח והטרדה מינית על ידי ניצב בר לב בד"ר אורלי אינס".

בכל הנוגע לתלונתה של מ', ממצאי החקירה אינם מגלים לדעת החוקרים, ראיות מספיקות לביסוס כתב אישום בעניין זה.

בר-לב הודיע: פורש מהמרוץ

בתחילת השבוע הודיע ניצב אורי בר-לב הודיע ליועץ המשפטי לממשלה כי הוא מסיר את שמו מרשימת המועמדים לתפקיד מפכ"ל המשטרה - כך הודיע היום משרד המשפטים. בר-לב העביר מכתב ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, עם עותק למפכ"ל המשטרה, ובו הודיע כי בכוונתו לצאת לחופשה.

בר-לב החליט להשעות עצמו בעקבות החקירה המתנהלת נגדו בימים אלו בפרשת המתלוננות אורלי אינס, מ' ו-וש'. באמצעות עורכת דינו, יידע גם את השר לביטחון פנים כי בנסיבות אלה הוא מסיר את מועמדותו לתפקיד מפכ"ל המשטרה הבא. "אין מניעה בקידום הליך מינוי המפכ"ל הבא, וזאת בהתאם לשיקול דעתו של השר", נמסר ממשרד המשפטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

סערה במשטרה - סיקור מלא:

הערכה: ניצב בר-לב יוצא לחופשה כפויה או יושעה

נאום החשיפה של אורלי אינס

תשתית לכתב אישום נגד בר-לב

"פרשת בר-לב מביכה את המשטרה"

החשד: בר-לב אנס את המתלוננת מ'

בעלה של א' מדבר: האמת תצא לאור

בקרוב: עימות בין א' לניצב בר-לב

"א' ניסתה לקדם את מינויו של ניצב אילן פרנקו למפכ"ל"

א' לחוקרים: "בר-לב גהר עליי ולא הרפה"