האם החשודה ברצח בנותיה כשירה לעמוד לדין

מיכל אלוני, האם מרעננה החשודה כי חנקה למוות את שתי בנותיה בשבוע שעבר, הגיעה הבוקר לביהמ"ש לדיון הארכת מעצרה. בפתיחת הדיון התמוטטה , הדיון הופסק ולאחר מכן חודש. מעצרה הוארך ב-10 ימים

בבית המשפט השלום בפתח תקווה התמוטטה הבוקר מיכל אלוני, האם מרעננה חשודה כי חנקה למוות לפני שבוע וחצי את שתי בנותיה. אלוני הובאה לדיון הארכת מעצרה, אך בפתיחתו התמוטטה והוצאה מן האולם. הדיון הופסק - ולאחר מכן חודש.

הערכה ואבחנה פסיכיאטרית שנערכה לאלוני והוגשה לבית המשפט, קבעה בית המשפט כי האם כשירה לעמוד לדין. בית המשפט קיבל את בקשת המשטרה והורה להאריך את מעצרה של אלוני בעשרה ימים נוספים.

השופטת ציינה בדיון יש יש מסוכנות בשחרור החשודה ולכן עליה להישאר במעצר. בנוסף אמרה כי קיים חשש כי תנסה להימלט במידה ותועבר למעצר בית. נוכחים בדיון קראו לעבר אלוני קריאות גנאי כשנכנסה לדיון וכינו אותה "מנוולת " ו"רוצחת".

"לא נשכח אתכן"

בזו אחר זו נקברו בשבוע שעבר נטלי ורוני אלוני, בנות הארבע וחצי ושש. עשרות בני אדם ליוו אותן למנוחת עולמים בבית העלמין בעיר.

אביהן קרא עליהן קדיש בדמעות. ראש עיריית רעננה נחום חופרי ספד, ואחריו נשאה דברים הגננת של נטלי. "איך נפרדים משתי ילדות מתוקות שכמותכן?", שאלה. "אין מילים לבטא את חוסר האונים. לא נשכח אתכן לנצח".

"עמוס, חנקתי את נטלי ורוני, בוא הביתה"

אלוני שיחזר לפני הלוויה את רגעי האימה שעברו עליו - מהרגע שהתבשר על ידי מיכל, ועד מציאת גופותיהן במיטה."קיבלתי טלפון ממיכל, ובהתחלה לא ייחסתי לכך חשיבות", אמר אלוני. "לפעמים באה לה הג'ננה, והיא הייתה מרימה לי טלפון בלי הפסקה". לאחר מכן, גולל אלוני את הרגעים בהם התבשר על מות בנותיו. "שמעתי צעקות מעבר לקו. מיכל אמרה לי: 'עמוס, חנקתי את נטלי ורוני למוות, בוא הביתה'. לא האמנתי. חשבתי שנפערה תהום מתחת לרגליי".

"אמרתי לה: 'מה, את צוחקת עליי, מה את נורמלית?'", המשיך אלוני. "נסעתי הביתה, פתחתי את דלת החדר וראיתי את שתי הילדות שכובות בסדר מופתי. עיניהן פקוחות. תפסתי את הידיים של רוני הקטנה, היא הייתה קרה. רצתי להזעיק את מד"א, ושאלתי את אחיה של מיכל, דני, שהיה בדירה גם כן: 'איפה היית כל היום?'".

על הדקות הבלתי נתפסות שאחרי הבשורה, הוסיף אלוני לספר: "בזמן שאני מתקשר למד"א, רצה אחרי מיכל בכל הבית. היא צעקה שהיא רוצה להתאבד וניסתה לקחת ממני את האקדח שלי".

הרצח ברעננה - סיקור מיוחד:

תיעוד: הילדות והאם יומיים לפני הרצח

האם בחקירה: "רצחתי את הבנות?"

אב הבנות על האם: "היא רוצחת"

הגננת: "אני מכה על חטא"

לילך שם טוב: "הגרון שלי נחנק"

עד המוות: הורים שרצחו את ילדיהם

המשפחה מרעננה מוכרת היטב לרווחה

חשד: אם רצחה את שתי בנותיה הקטנות ברעננה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק