המפכ"ל מגיב לפרשת בר-לב: "לא להיגרר לספקולציות"

תגובה ראשונה של מפכ"ל המשטרה דודי כהן, לעבירת המין המיוחסת, לכאורה, לניצב בר-לב. "אין להיגרר לשמועות וספקולציות, להתמקד בפעילות השגרתית", אמר המפכ"ל בהודעה מיוחדת. ייתכן שבכיר נוסף במשטרה מעורב בפרשה

סערה במשטרה בעקבות חשיפת הפרשה בה מעורב, לכאורה, ניצב אורי בר-לב. מפכ"ל המשטרה, רנ"צ דודי כהן הגיב הערב לראשונה לחשיפת הפרשה, וניסה להרגיע את הרוחות. "בעת הזו ישנה חשיבות מאוד גדולה שלא לעסוק בסוגיה ולא להיגרר לשמועות וספקולציות", אמר המפכ"ל. "יש לשמור על אחדות ויציבות ולהתמקד בפעילות השגרתית והמקצועית בלבד".

גם במשרד לביטחון פנים עוקבים אחר חשיפת הפרשה, אם כי בדעת השר יצחק אהרונוביץ' לעמוד בלוח הזמנים שהציב לעצמו, ולבשר על המועמד למפכ"ל הבא כבר בינואר הקרוב. הוא גם איתן בדעתו שלא לבחור מועמד מבחוץ.

הערב נחשף כי בתום ישיבה מיוחדת בה נכחו היועץ המשפטי לממשלה, פרקליט המדינה, מנהל המחלקה לחקירות שוטרים וגורמים נוספים הוחלט לפתוח בחקירת פרשה בה היה מעורב, לכאורה, ניצב אורי בר-לב, בחשד כי ביצע לפני כשנתיים עבירת מין.

נוכח חקירה זו הנחה היועץ המשפטי לממשלה את השר לביטחון פנים לעכב לעת הזו את הליך מינוי המפכ"ל הבא, שכן ניצב בר-לב נמנה עם המועמדים לתפקיד המפכ"ל הבא. "נוכח רגישות הדברים וההשלכות על הליך המינוי, כלל הגורמים העוסקים בנושא, ייעשה מאמץ למצות את חקירת הענין בהקדם האפשרי", נמסר הערב מלשכת משרד המשפטים.

בר לב: "אין שום פגם בהתנהגותי"

"אני משוכנע שחקירה עניינית לא תמצא שום פגם בהתנהגותי", אמר ניצב בר לב בתגובה ראשונה לחשיפת הפרשה, הערב. מקורביו אמרו כי "חבל שיש מי שמנסה להוריד בהתמודדות על המפכ"לות לרמה נמוכה".

בשבוע שעבר פרסמנו לראשונה בחדשות 2 כי אותה א', האישה שהתלוננה נגד מנכ"ל המשרד לביטחון הפנים, חגי פלג, סיפרה כי הותקפה מינית על ידי קצין בכיר במשטרה - בדרגת ניצב. הערב, עם הודעת היעוץ המשפטי, מתברר כי אותו ניצב הוא לא אחר מאורי בר לב. ההחלטה לפתוח בחקירה התקבלה על ידי היועץ המשפטי לממשלה וראש המחלקה לחקירות שוטרים - וזאת מבלי ש-א' הגישה תלונה רשמית נגד בר לב.

בשיחת טלפון עם המתלוננת, א', היא סירבה להגיב לבקשת חדשות 2 באינטרנט. "אני לא מתראיינת", אמרה. משיחה עם גורמים בכירים במשטרה עולה הערב כי ייתכן ששמו של קצין בכיר נוסף במשטרה מעורב באותה החקירה.

בשבוע שעבר: יועצת למשרד לביטחון פנים התלוננה על הטרדה מינית

בשבוע שעבר דווח לראשונה במהדורה המרכזית כי מנכ"ל המשרד לביטחון פנים, חגי פלג, החליט להתפטר מתפקידו לאחר שהוגשה נגדו תלונה בגין הטרדה מינית.

מי שהגישה את התלונה, א', יועצת חיצונית למשרד, זומנה בתחילת השבוע למשרדי נציבות שירות המדינה על מנת להעיד נגד פלג, ואז סיפרה לחוקרים על מקרה אחר של תקיפה מינית שחוותה. לדבריה של המתלוננת, היא הותקפה בידי קצין משטרה בכיר בדרגת ניצב.

במחלקה לחקירות שוטרים אישרו כי הגיע לידיהם דיווח על התקיפה, אבל לטענתם מכיוון שהמתלוננת מסרבת להתלונן, הטיפול שלהם בפרשה הופסק. האישה סיפרה על כך גם לפלג שפנה למספר גורמים בכירים וסיפר להם על שאירע.

בין הגורמים אליהם פנה פלג: קצין בכיר במטה הארצי וראש המחלקה לחקירות שוטרים הרצל שבירו. על פי הידוע, המתלוננת עדיין עומדת בסירובה להתלונן כנגד הקצין הבכיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק