הערכה: הרפז פעל לבד בזיוף המסמך

במשטרה מעריכים, נכון להערב, שיש בידיהם די ראיות כדי להגיש כתב אישום בגין זיוף נגד סא"ל במיל' בועז הרפז, החשוד בזיוף "מסמך גלנט". בינתיים, הרפז ממשיך לזגזג בין גרסאות והחוקרים מעריכים כי פעל לבדו

ממשיך לזגזג: לאחר שהודה בזיוף המסמך - אך חזר בו מהודאתו, במשטרה מעריכים הערב כי סא"ל במיל' בועז הרפז, החשוד בזיוף "מסמך גלנט", פעל לבדו. בתחילה העריכו החוקרים כי הרפז הוא חלק מקבוצה גדולה יותר אך כעת, נכון לעכשיו, מתברר אחרת.

עוד אמרו היום במשטרה, כי למרות שמעצרו של הקצין במילואים הוארך היום בארבעה ימים, הנטייה היא לשחרר אותו בתוך 48 שעות, מפני שיש בידיהם מספיק ראיות כדי להגיש נגד הרפז כתב אישום בנושא, באשמת זיוף.

סירב להיבדק במכונת אמת

רק היום קבע בית המשפט כי הרפז יישאר במעצר לארבעה ימים נוספים, בהתאם להסכם שגובש בין חוקרי היאחב"ל והפרקליטות. כמו כן, המשטרה נענתה לבקשת פרקליטיו של הרפז, לפיה הוא לא מובא לאולם הדיונים על מנת שלא ייפגש עם אמצעי התקשורת.

פרקליטו של הרפז טוען שהודה בחיבור המסמך בגלל לחץ החוקרים, אך עם זאת הוא סירב להיבדק במכונת פוליגרף בעניין הודאתו. עמדתו של הרפז מעלה את החשד שישנם גורמים נוספים שמעורבים בזיוף המסמך שהרפז מעוניין לא לחשוף אותם.

בסוף השבוע שוב שינה הרפז את גרסתו, וטען כי הוא עומד מאחורי זיוף המסמך. במשטרה לא ממהרים לאמץ גם את הגרסה הזו וממשיכים להעריך כי הרפז לא פעל לבדו, וייתכן שהוא מנסה לחפות על שותפים נוספים לתרמית.

שלשום, שלושה שבועות לאחר חשיפת פרשת המסמך ב"אולפן שישי" הודה הרפז כי הוא זה שזייף את המסמך שהסעיר את צמרת המערכת הביטחונית והפוליטית. במהלך חקירתו חזר בו קצין המילואים מגרסתו הראשונה וסיפר כי הוא אכן זה שעומד מאחורי המסמך. בנוסף אמר הרפז כי פעל לבדו ללא שותפים אחרים.

במשטרה, כאמור, ממשיכים לחקור את גרסתו של הרפז, שעל פי ההערכות רצה לעכב את מינוי הרמטכ"ל ה-20 כיוון שסבר שהקדמת בחירת המחליף היא צעד שנועד לפגוע ברמטכ"ל המכהן גבי אשכנזי.

רוצים לקבל עוד עדכונים בפרשת גלנט? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מסמך גלנט" - סיקור מיוחד:

לראשונה: חושף "מסמך גלנט" מדבר

גם מקורבו של אשכנזי בין הנחקרים

הרמטכ"ל העיד: נקלתי במסמך לפני שבועות

המשטרה: לא זקוקים ל"מסמך גלנט"

פרשת גלנט: אבי בניהו נחקר במשטרה

ערוץ 2 נדרש למסור "מסמך גלנט"

גלנט מנסה לסכסך בין ברק לרמטכ"ל?

מסמך גלנט - רק קצה הקרחון

מקור המסמך - "אמין, מוכח ופורה"