החשד: שני אחים חטפו צעיר, רצחו אותו והעלימו את הגופה

משפחה שלמה מעורבת ברצח והעלמת גופה? מעצרם של האחים מני ודודו עמיאל החשודים שרצחו ו"העלימו" את גופתו של אבי אוחיון, צעיר בן 20 שנעדר מאז ספטמבר 2008, הוארך בצהריים ב-9 ימים. גופתו של אוחיון מעולם לא נמצאה. עם האחים נעצרה אתמול גם אמם, החשודה בסיוע לאחר מעשה ושיבוש מהלכי חקירה

שנתיים אחרי היעלמותו המסתורית של אבי אוחיון, תלמיד ישיבה בן 20 מאופקים - נעצרו אתמול שני אחים החשודים ברציחתו, מני ודודו עמיאל, בני 28 ו-24. איתם נעצרה גם אמם מרסל, בת 58, החשודה בסיוע לאחר מעשה ושיבוש מהלכי חקירה.

מעצרם של האחים הוארך בצהריים בבית משפט השלום בתל אביב ב-9 ימים, בעוד האם תישאר במעצר 5 ימים נוספים. השופט התורן ציין כי החשדות נגד האחים מבוססים במסמכים שמסר נציג המשטרה בדיון, כולל השכרת רכב על שמו של אוחיון ומסמכים נוספים שטרם נחשפו.

"הנרצח הוא אדם נורמטיבי ללא עבר פלילי"

שני האחים חשודים ברצח וקשירת קשר לרצח, אך מני הוא החשוד המרכזי בתיק. על פי החשד, האחים עמיאל עשו שימוש בכרטיסי האשראי של אוחיון, שכרו רכב לשם ביצוע הרצח ו"העלימו" את הגופה, שמעולם לא נמצאה.

במפלג התשאול של ימ"ר ת"א מתנהלת מאז ספטמבר 2008 חקירה בעניין היעדרותו של אבי אוחיון, צעיר בן 20 מאופקים, שקודם להיעלמותו שהה תקופה מסוימת בתל אביב. גופתו של אוחיון מעולם לא נמצאה, אך במשטרה חשדו כבר מזמן שמדובר ברצח. "הנרצח הוא אדם נורמטיבי ללא עבר פלילי", הדגיש נציג המשטרה בדיון בבית המשפט.

שדד, רצח ו"העלים"?

במהלך החקירה עלה החשד כי אוחיון, אדם ללא עבר פלילי, נרצח וגופתו הועלמה. בין היתר חקרו אנשי הימ"ר את מני עמיאל, צעיר מתל אביב. על פי החשד, עמיאל שדד את אוחיון, רצח אותו ו"העלים" את גופתו. לאחר מכן ברח עמיאל מהארץ לארה"ב, ככל הנראה בסיועה של אמו.

משטרת ישראל פנתה לרשויות בארה"ב וביקשה את הסגרתו של הצעיר. בארה"ב החליטו על גירושו של עמיאל, ואתמול אחר הצהריים הוא נחת בנתב"ג בליווי אנשי חוק אמריקנים, שם חיכו לו כבר חוקרי המשטרה ועצרו אותו.

במסגרת החקירה נעצרו גם אביהם של האחים, אח נוסף המשרת בצה"ל וגם האחות, אך שוחררו. במשטרה אומרים היום כי בהחלט ייתכנו מעצרים נוספים בפרשה החמורה הזו.

לפני כחודש וחצי נעצרו שני חשודים אחרים במעורבות בפרשה, אולם הם שוחררו כעבור ימים אחדים.

"המשטרה אפילו לא יודעת שהיה רצח"

עו"ד גלית דבש, שמייצגת את החשוד המרכזי מני עמיאל, אמרה היום לחדשות 2 באינטרנט כי "חשוב לציין שלא יודעים בכלל אם בוצע רצח. למשטרה אין את הגופה, הם לא יודעים בכלל אם האדם נחטף או לא נחטף ולכן מלכתחילה אני חושבת שיש הרבה סימני שאלה האם בוצע כאן רצח". הפרקליטה הוסיפה שעמיאל מכחיש את כל המיוחס לו.

עו"ד אריה שרעבי, שמייצג את אחיו של מני, דודו ואת אמם של השניים, מרסל, אמר: "לא ברור לי מדוע יש בעזרה או בסיוע של אמא שמאפשרת לבן שלה לנסוע לחו"ל עבירה פלילית. אין שום ראיה שהאמא ידעה שהבן שלה קשור לעבירה פלילית, ולכן כל עזרה שנתנה לבן שלה לא מהווה שום עבירה פלילית".

לגבי דודו עמיאל אמר עו"ד שרבעי, "דודו לא מכיר את הקורבן, אין לו שום קשר אליו. הוא לא עשה שום פעולה באופן ישיר או עקיף שקשורה לרצח, אין לו עבר פלילי. בסופו של דבר החקירה תגלה שאין לו שום קשר לחשדות שמיוחסים לו".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק