בלעדי: אברמוב מדבר על חינוך ילדים - לפני מותו

עדות בן זוגה של המורה המתעללת מנתניה חושף את מסכת העינויים שעברו, על פי החשד, הילדים בכת "איתקה" של שי אברמוב. בתיעוד בלעדי שצולם במהלך חקירה סמויה נגדו מטיף אברמוב את משנתו ואומר: "ילד אמור לעשות לי כיף, וכשהוא לא עושה את זה אני עצבני עליו". מתוך התכנית "נדבר על זה בבית", הערב ב-22:00

פרטים חדשים נחשפים מפרשת שי אברמוב: במשך שלוש שנים התנהלה חקירה סמויה נגד שי אברמוב, החשוד בהתעללות קשה בילדים. תיעוד בלעדי של אברמוב חושף את האידיאולוגיה הנוקשה שלו לגבי חינוך הילדים שהיו בכת האכזרית. עוד בתוכנית "נדבר על זה בבית", הערב ב-22:00: גילויים חדשים מפרשת כת "איתקה".

"כל הקטע של ילד זה שיש שם המון המון דברים, כאילו גם את היופי, אבל גם זה יכול להיות מעוצב לכל כיוון אפשרי, כאילו בתוך גוף פיזי שיש לו המון המון צרכים. וזה מספק אותם טוב", צולם אברמוב אומר בשנת 2007.

עוד אומר אברמוב: "הילד הוא יותר מבחן של ההורים שלו מאשר שלו. כי הוא ילד. הוא לא עצמאי עוד לשחק את המשחק. אם אני שונא את עצמי אז פה הילד ייכנס לתוך החורים השחורים שלי בקלות. הוא אמור להיות טוב בשבילי, הוא אמור להיות נעים בשבילי. הוא אמור לעשות לי כיף, וכשהוא לא עושה את זה, אני כועס עליו אני עצבני עליו, אם הוא לא נותן לי את מה שאני צריך.

ב', בן זוגה של המורה מנתניה החשודה בהתעללות, שנפל לטענתו גם הוא קורבן לאלימות מצד אברמוב סיפר: "על מנת להכות את הילדים היה למשל נייר עיתון מגולגל שהוכן מראש. וכששי היה מחליט שיש צורך במה שהוא קרא טיפול, כשלמעשה זה מכות פיזיות, אז היה נלקח ה"מקל עיתון" הזה, שזה מקל לכל דבר, והוא היה משתמש בו בשביל להכות את הילדים. אני ראיתי אותו נותן מכות בכל חלקי הגוף ובמשך זמן רב.

"הרשויות הרגו את הבן שלי"

בני משפחתו של שי אברמוב, שהתאבד אמש בתא המעצר, עדיין לא מאמינים שכך בחר לשים קץ לחייו. אימו של אברמוב, מי שעמד על פי החשד בראש כת האיתקה, האשימה היום את המשטרה לאחר שנודע לה על דבר מותו וטענה: "הרשויות הרגו את הבן שלי".

"הוא מעולם לא עסק בכתות אלא בחינוך ילדים", אמרה בצער רבקה אברמוב למצלמות חדשות 2, והוסיפה: "לבני נעשה עוול גדול מאד. הוא היה אדם חיובי ביותר, שבעבר עשה רק טוב. שפטו אותו וגזרו את דינו עוד לפני שהיה משפט".

לדברי אמו של החשוד, המשטרה היא זאת שהיתה אחראית למקרה הטרגי שאירע למשפחתם. "המשטרה רמסה את זכויותיו כאזרח במדינת חוק. המשטרה היכתה והשפילה אותו לעיני ארבעת ילדיו הקטנים. וזאת הדוגמה שמשטרת ישראל נותנת יד לאלימות", הוסיפה אברמוב.

לדבריה, לא ייתכן שבמדינה שלנו ייעשה דבר כזה. "הרשויות הרגו את הבן שלי. לא הייתה שום כת, הוא דגל בחינוך ילדים לאהבה", לדברי האם.

עורכת דינו: "נסיבות מותו עדיין לא ידועות"

פרקליטתו של אברמוב, עו"ד אבישג כהן, חיזקה את דבריה של האם וטענה: "אני כבר במהלך הארכת המעצר הראשונה טענתי שהוא הוכה, הושפל וכבודו נרמס לעיני ארבעת ילדיו הקטנים ואשתו. הוא הגיע לביהמ"ש כשהוא חבול בפניו וחולצתו מוכתמת בדם".

כהן הוסיפה: "בית המשפט הורה על כך שהוא יראה רופא באופן מיידי, אולם עם זאת אני ראיתי אותו אתמול בבוקר כשהוא עדיין סובל מכאבים והוא עוד לא ראה רופא. הוא לא ראה רופא עד לרגע שהוא מת".

"כשנפגשתי עמו לא התרשמתי שמדובר באדם שעשוי לשים קץ לחייו", הסבירה כהן. "נסיבות מותו עדיין לא ידועות, עדיין אין הודעה רשמית שמדובר בהתאבדות. יש כאן מחדלים רבים, ואנחנו נעמוד על כך שמישהו יצטרך לתת את הדין לאחר שעצור מוצא את מותו בדרך שעדיין לא ברורה לנו".

בתגובה לטענות מסר דובר שב"ס: "כלל הפעולות הקשורות להתאבדותו ייבדקו על-ידי ועדת החקירה שמונתה בשב"ס. בנוסף יתקיים הליך של חקירת סיבת מוות שתבוצע על-ידי שופט"

תלה את עצמו בחוט מכנסיים

אברמוב שנעצר השבוע בחשד לביצוע עבירות אלימות חמורות בילדים, התאבד אמש בבית המעצר הדרים, כך הותר הבוקר לפרסום. מחקירה ראשונה של נסיבות ההתאבדות עולה כי הוא הוציא חוט ממכנסיו ותלה את עצמו באמצעותו.

הסוהר האחראי הבחין באברמוב כאשר הוא תלוי והזעיק למקום צוות של מד"א. הניסיונות של סגל החובשים בבית המעצר ושל אנשי מד"א שהגיעו למקום לבצע באברמוב החייאה עלו בתוהו ומותו נקבע במקום.

בשירות בתי הסוהר אומרים כי לאחר שהגיע לבית המעצר, נבדק אברמוב על ידי עובד סוציאלי ולא הוגדר כעציר בעל סבירות גבוהה להתאבד, והוא אינו טעון השגחה. בעקבות המקרה הוקמה ועדת חקירה ובמקביל נפתחה חקירה במשטרת ישראל.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

פרשת שי אברמוב - סיקור מיוחד:

אמו של אברמוב: "הרשויות הרגו את הבן שלי"

הותר לפרסום: שי אברמוב התאבד בתא המעצר

המורה המתעללת: ראש הכת נעצר

חשד: מורה הרעיבה והכתה את בנה