תיעוד: כך רימה "קצין נאט"ו" את כולם

כל חבריו של פ', כולל אשתו, האמינו כי הוא קצין בכיר בנאט"ו. כשהוא נוסע במכונית אמריקנית עם לוחית של נאט"ו, ורוכש מאנשי התעשיה הצבאית רכוש בסכומי עתק, הצליח פ' לעבוד על כולם - עד שלמישהו נדלקה נורה אדומה. צפו במעקב אחר הנוכל מרמת השרון

עבד על כולם: ישראלי אחד במדים של קצין בנאט"ו, נסע במכונית אמריקנית עם לוחית של נאט"ו, ובה שלל אמצעי קשר. אבל הכול היה שקר ורק לאחרונה נחשף הנוכל, לאחר שחברה שסיפקה לו ציוד צבאי בעשרות אלפי דולרים חשדה שמשהו כאן מסריח. במשך שנתיים הצליח החשוד בשורה של עבירות נוכלות לעבוד על כולם - כולל אשתו.

פ' חשוד בשורת עבירות חמורות של מרמה. על פי החשד, הוא התחזה לתא"ל בנאט"ו, נפגש עם בכירים בתעשיה הצבאית והשיג מהם ציוד צבאי. בלחיצת יד הבטיח שישלם על הציוד מאוחר יותר. אבל הכול, כאמור, היה חלק ממצג השווא של פ'.

איתן אוחיון, א.א ייבוא ושיווק שהונה על-ידי פ' מספר כי הוא הזמין ציוד ששמור רק לכוחות הביטחון, "הוא אמר שנמצא רוב הזמן בעזה ובלבנון". לדברי אוחיון, כל הבית של הנוכל מלא בגביעים ובמתנות אותן קיבל, לכאורה, מאישים בכירים כמו הרמטכ"ל וראש המוסד.

הוא גם המציא לעצמו עבר מפואר במסגרתו שירת בצבא האמריקני ואפילו היה חלק ממשלחת הסיוע בהאיטי. "נוכל כזה עוד לא ראיתי ועוד לא פגשתי בחיי", אומר אחד ממכריו של פ' שנפל גם הוא בפח והאמין לסיפורים המופרכים של חברו, "הוא סיפר לנו שנמצא בשליחות סודית בירדן - סיפורים כיד הדמיון".

לפני כשלושה חודשים, כשרכש ציוד צבאי בלא פחות מ-60 אלף דולר, החלו להיווצר סדקים בסיפור הכיסוי שלו. לאחר שלא שילם עבור הציוד הוא עורר את חשדם של חברה המייבאת לישראל אמצעי לחימה. פ' נחקר, נעצר ושוחרר למעצר בית. עורך דינו טוען כי הוא סובל מבעיות נפשיות.

במשטרה בודקים האם עוד אנשים נפלו ברשת של איש נאט"ו שהתגלה כעבריין נוכל מאזור השרון.