נעצרו שלושה חשודים ברצח הנער ברמלה

שוטרי ימ"ר מרכז עצרו שני צעירים תושבי המרכז, המוכרים למשטרה, בחשד שהם שירו למוות ביפתח מור-יוסף בן ה-16 ברמלה במהלך ניסיון חיסול של העולם התחתון. גורם בכיר במשטרה לחדשות 2: "מדובר בסכסוך בין עבריינים מהדרג הבינוני ומטה על רקע חובות כספיים". כמה שעות מאוחר יותר נעצר חשוד נוסף

12 ימים לאחר שנורה למוות הנער יפתח מור-יוסף במהלך ניסיון חיסול של העולם התחתון ברמלה - עצרו בצהריים שוטרי ימ"ר מרכז שני צעירים בחשד למעורבות ברצח. בשעות הערב עצרה המשטרה חשוד נוסף, שלישי במספר.

השלושה, תושבי המרכז בשנות ה-20 לחייהם, המוכרים למשטרה מעבירות קודמות, יובאו מחר בבוקר להארכת מעצר בבית משפט השלום ברמלה, כאשר צו איסור פרסום מוטל על פרטיהם. מפקד מחוז מרכז, ניצב ניסים מור, התייחס למעצרם של החשודים המוכרים למשטרה, והנחה לעשות כל מאמץ כדי לקדם את החקירה ולגבש תשתית מתאימה להעמדת שני הצעירים לדין.

גורם בכיר במשטרה המעורה בחקירת הרצח אמר לחדשות 2: "ההערכה שלנו התממשה: מדובר בסכסוך בין עבריינים מהדרג הבינוני ומטה על רקע חובות כספיים. העבריין שנפצע, עינב כהן, מכיר את  החשודים ומדובר בסכסוך ביניהם".

קורבן חף מפשע

"אני רואה בחומרה את האירוע, בייחוד לאור הפגיעה באזרח חף מפשע", ציין ניצב מור. עוד הוסיף מפקד המחוז כי כוחות המשטרה יגבירו נוכחות ובולטות במקומות הומי אדם - זאת לטובת "הגברת תחושת הביטחון בקרב הציבור".

מחקירה ראשונית של העבריינים שנעצרו, עולה כי הירי בוצע בעקבות סכסוך פנימי - שעל פרטיו עדיין מוטל צו איסור פרסום. "מדובר בתיק רגיש מאד", סיפר גורם במשטרה לחדשות 2 באינטרנט. עוד הוסיפו במשטרה כי לא היה כל מידע מוקדם על כוונה לפגוע בעבריין שהיה במקרה לצידו של יפתח ז"ל.

רפ"ק מיכה לוין, ראש מחלק בילוש בימ"ר מרכז, הדגיש כי לצד העבודה המאומצת שביצע צוות החקירה, הקפידו החוקרים לשמור על קשר עם משפחתו של יפתח ז"ל, דיברו איתם לפחות פעם ביום ועידכנו אותם בכל ההתפתחויות בחקירה.

"מדובר באירוע טרגי שילד נפגע בו מכדור תועה, ימ"ר מרכז שמה דגש על פענוח המקרה ונתנה לו עדיפות גבוהה במיוחד", הוסיף רפ"ק לוין.

האירוע המזעזע בו נפל יפתח בן ה-16 וחצי קורבן למלחמת עבריינים אירע בליל החמישה באוגוסט. הנער ישב עם חבריו ברחוב בר אילן ברמלה, כאשר לפתע הגיחו שני רוכבי אופנוע וירו לעבר העבריין עינב כהן שנפצע קשה באירוע. כתוצאה מהירי נפגע גם יפתח ומאוחר יותר נפטר בבית החולים "אסף הרופא".

 הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק