חשד להונאת ענק בבנק הבינלאומי

שני יועצי השקעות בבנק נעצרו לאחר שחקירת הרשות לניירות ערך העלתה חשד כי מעלו באמון לקוחותיהם. השניים חשודים בניצול נגישותם לחשבונות עסקיים ומשיכת מאות אלפי שקלים, על חשבון לקוחות הבנק, במרמה

חשד למעילה בבינלאומי (חדשות 2)

שני יועצי השקעות בבנק הבינלאומי, יעקב קאופמן ונתנאל שרון, חשודים במעילה בהיקף מאות אלפי שקלים בכספי לקוחות עסקיים. כך עולה מחקירה שביצעה הרשות לניירות ערך, במסגרת שורת חקירות שחשפו מנהלי השקעות אשר מעלו באמון לקוחותיהם.

מפרטי החקירה עולה כי השניים הועסקו במשך כשנתיים וחצי כיועצי השקעות במחלקת מסחר תאגידי בבנק. במסגרת עבודתם סחרו השניים באופציות, מניות ותעודות סל וכן באג"ח ממשלתיות שנסחרות בבורסה בת"א.

על פי החשד ניצלו השניים את נגישותם לחשבונות המשויכים לתאגידים גדולים "בעלי כיס עמוק" שלהם חשבונות בבנק הבינלאומי, והוציאו במרמה את כספי התאגידים לחשבונותיהם האישיים.

הבינלאומי: משתפים פעולה עם החקירה

בין החשבונות שמהם משך קאופמן כספים נמצאים, על פי החשד, חשבון מפעל הפיס, קרנית - הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים, החברה לפנסיה מוקדמת חיפה וסאמיט קפיטל. משני החשבונות האחרונים חשוד גם שרון כי משך כספים.

קאופמן, ששיתף פעולה בחקירה, נשלח למעצר בית, ואילו שרון, שחשוד במעילה בהיקף גדול יותר מקאופמן והעדיף לשמור על זכות השתיקה, יישאר במעצר.

"ברור כי שתיקתו של החשוד בחקירתו יוצרת לחוקרים קשיים ומחייבת אותם לפעולות חקירה נוספות", ציין השופט דן מור בהחלטתו. "אין חולק כי שחרורו של החשוד עשוי להביא לשיבוש החקירה ולתיאום עדויות עם מעורבים אחרים, שחלקם הם בני משפחתו". למרות כל זאת החליט השופט להאריך את מעצרו של שרון עד מחר בערב - ולא בשלושה ימים כפי שביקשה הרשות.

מהבנק הבינלאומי אישרו את דבר החקירה. "אנו משתפים פעולה באופן מלא ומסייעים לחוקרים ככל שנדרש", נמסר מהבנק.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?