הבטמוביל מטייבה: לחיצה על הכפתור - ועבירות התנועה נעלמות מעין המשטרה

פטנט אחד קטן וחביב סייע ל-3 עבריינים לנסוע במהירות בלי להיתפס, ולעשות כמעט כל מה שעלה על רוחם בכביש. הטריק היה פשוט: לחיצה על כפתור גורמת ללוחית הרישוי להתקפל

אין ספק, חלומו של כל חולה הגה הוא פשוט להדביק את דוושת הגז לרצפת הרכב ולדהור לעבר השקיעה. שלושה חולמים מטייבה לקחו את זה צעד אחד קדימה: מתנדבי משטרת כפר סבא פגשו בשלושה עבריינים שניסו להגשים את החלום באמצעות פטנט המזכיר יותר את ה"בטמוביל" מגוטהאם סיטי מאשר את הסובארו מטייבה.

לפני כשבוע התקבל במשטרה דיווח על רכב חשוד מסוג סובארו אימפרזה הנוסע ברחובות כפר סבא. מתנדבי משטרת התנועה אשר סיירו באזור החליטו "לסגור" את השכונה על מנת לבדוק את כלי הרכב הנכנסים והיוצאים. כאשר עבר הסובארו במחסום הזמני, משהו בו עורר את חשדם של השוטרים והם עצרו אותו לבדיקה בצד.

במהלך הבדיקה השגרתית מצאו השוטרים כפתור משונה, ממש בין הידית הפותחת את מכל הדלק לכפתור שפותח את מכסה המנוע. לחיצה קצרה על הכפתור גילתה את פשרו: בטריק מכני פשוט הצליחו העבריינים לחבר את הכפתור לקפיץ שהוטמן מאחורי לוחית הרישוי, כך שבכל פעם שנלחץ הכפתור התקפלה לוחית הרישוי פנימה.

הפטנט החביב איפשר לשלושת החשודים לנסוע בכל מהירות בה רצו מבלי שמספר הרישוי של מכוניתם יירשם או יצולם, לנסוע בכביש 6 מבלי לשלם, וכמובן - לבצע עבירות תנועה ולהימלט במהירות.

שלושת החשודים, שהיו מוכרים למשטרה מעבירות תעבורה קודמות, נעצרו במקום ומכוניתם הוחרמה, לא לפני שהשוטרים לחצו שוב על הכפתור בשביל להחזיר את הלוחית למצבה הטבעי. השלושה מבלים עתה במעצר בית מלא.