חשד: בן רצח את אביו ופצע את אמו

הבן, שככל הנראה לוקה בנפשו, חשוד שהשתולל בדירה המשפחתית ותקף את אביו ואת אמו. האב לא הצליח להחזיק מעמד בפני האלימות של בנו - ומת. האם נפצעה בינוני. השוטרים הוציאו את הבן מהדירה כשרגליו מגואלות בדם

שוב אלימות קטלנית במשפחה: אלכסיי יפישצב, תושב יפו בן 78, נרצח על פי החשד אחר הצהריים בדירה בתל אביב על ידו בנו. אמו בת ה-72 נפצעה בויכוח המשפחתי שהתלהט.

בסביבות השעה 15:30 התקבל במוקד מד"א דיווח על מקרה אלימות בדירה. השכנים סיפרו על צעקות שעלו מהבניין בן ארבע הקומות. צוות ניידת טיפול נמרץ מיהר למקום, ונאלץ לקבוע את מותו של האב. אמו של החשוד ברצח נמצאה כשהיא פצועה. היא פונתה במצב בינוני לבית החולים וולפסון בחולון.

מחקירה ראשונית עולה כי הבן, בן 37 המוכר למשטרה מעבירות רכוש וסמים, השתולל בדירה והחל לתקוף את הוריו באמצעות חפצים שהיו בדירה. עדיין לא ברור הרקע למעשה, אך השכנים מספרים כי מדובר באדם הלוקה בנפשו שאושפז כמה פעמים בבית חולים פסיכיאטרי. 

החשוד ניסה להימלט

כשהגיעו השוטרים למקום הם מצאו את הבן מגואל בדם בכניסה לבניין. הוא ניסה להימלט, אך השוטרים הצליחו ללכוד אותו. עדי ראייה סיפרו כי מאוחר יותר ראו את הבן יוצא מהדירה אזוק ברגליו, מלווה בשוטרים כשרגליו מגואלות בדם, ומיד אחר כך קרס.

במשטרה סיפרו כי בין הבן, ששוחרר לאחרונה מבית חולים פסיכיאטרי, לאביו היה סכסוך. הדירה הייתה מבולגת כולה, ואת האם מצאו השוטרים ואנשי מד"א במטבח.

שכנים של המשפחה סיפרו על משפחה מעורערת שכבר חוותה מקרי אלימות רבים. תמר תיירי גרה בשכונה כבר 40 שנה. "פעמים רבות שמענו מריבות מהדירה, והבן היה ידוע כשתיין וכאדם אלים", אמרה. "אבל צרחות כמו שהיו היום אף פעם לא שמעתי".

ארוחה משפחתית הפכה לרצח

לפני כחודש נעצר גבר בן 41 בחשד שדקר למוות את אביו בן ה-68 בדירת המשפחה ברחוב מח"ל בתל אביב. השוטרים שהגיעו למקום מצאו גופת גבר מוטלת ללא רוח חיים בדירה כשעל הגופה סימני דקירה.

הנרצח הוא זכר גלוחוי. בנו, הלוקה בנפשו, אותר בדירה. הוא הודה במעשה במקום ונעצר. בחקירה ראשונית התברר כי המשפחה, בת שלוש נפשות, עלתה לפני שנים מרוסיה. הם ישבו לאכול את ארוחת הבוקר השגרתית, אולם עד מהרה התפתחה הארוחה לטרגדיה כשהבן התנפל על אביו והחל לדקור אותו.

ההתגוששות נמשכה זמן קצר כשהאם מרגריטה מנסה אף היא להתערב ולמנוע מהבן לרצוח את האב. אולם ניסיונותיה עלו בתוהו והבן דקר את האב מספר פעמים וגרם למותו. מרגריטה עצמה נחבלה ונזקקה לטיפול רפואי.

יומיים לפני כן נרצחה מרגריטה קרילוב בת ה-58 בגן ציבורי ברחוב דובנוב בתל אביב. גופתה נמצאה עטופה בשמיכה ברחוב ליאונרדו דה-וינצ'י בתל אביב. מחקירת המשטרה התברר כי היא נחנקה למוות על ידי בנה - שתכנן את הרצח יחד עם אביו.