החשד: הונה נשים, אנס אותן וגנב

רותם מזרחי, שריצה בעבר עונש מאסר, הונה על פי החשד נשים רבות - כך עולה מחומר החקירה. במשטרה מנסים למצוא נשים נוספות שיתלוננו נגד מזרחי, שמעצרו הוארך. פרקליטו: "החשוד מכחיש, יש ספק לגבי הראיות"

נחקר ונעצר. רותם מזרחי

בעקבות הפרסום, המתחזה ל"רותם קרני" נעצר: רותם מזרחי, תושב הצפון בן 34, נעצר אתמול (רביעי) על ידי המשטרה בחשד לשורת עבירות חמורות - התחזות, אינוס ומרמה. מעצרו של מזרחי, שעל פי החשד הציג עצמו בפני נשים רבות בדמותו של הקצין "רותם קרני", הוארך בשבעה ימים. במשטרה מנסים לאתר מתלוננות נוספות נגד מזרחי, שחלק מהתלונות נגדו פורסמו בחדשות 2 Online לאחרונה, מכל רחבי הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נגד מזרחי, שהורשע בעבר בהונאת נשים ומתגורר בקריית מוצקין, התקבלו מספר תלנוות על ידי נשים מהדרום: מהחקירה עולה כי הוא התחזה לקצין בדרגת סגן יוצא שייטת וחיל המודיעין, ואף סיפר לנשים כי הוא "הושאל" למשרד הביטחון לצורך פרויקט סודי. במשטרה טוענים כי מזרחי בנה לעצמו דמות של "אביר", כדי לנצל את חולשתן של הנשים שהכיר באתרי היכרויות ולאחר מכן פגש: עם חלקן ניהל קשרים אינטימיים, ועל פי החשד גם גנב מהן כספים.

הנשים שהתלוננו מסרו בעדותן כי מזרחי הציג את עצמו כבעל תואר שני ביחסים בינלאומיים של מוסד אקדמאי מוכר בהרצליה. כמו כן התגלה כי מזרחי התקבל לעבודה בקיבוץ איילת השחר שבצפון על בסיס קורות חיים שקריים. בעקבות המידע שהתגלה בחקירה בית משפט השלום בבאר שבע האריך את מעצרו, ובמשטרה מקווים להשיג מתלוננות נוספות - מחשש שנשים נוספות נפלו קורבן למעשיו.

מכחיש את החשדות נגדו

פרקליטו: "ספק רב באשר לראיות"

עו"ד בני זיתונה שמייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את מזרחי, אמר בתגובה למעצר: "החשוד מכחיש את מרבית החשדות המיוחסים לו. החקירה בעניין נפתחה לפני כחודשיים, ועובדה שהחשוד נעצר רק היום מלמדת על כך שקיים ספק רב באשר לראיות המפלילות אותו. באשר לעבירות האינוס במרמה מדובר בהרחבה משמעותית ובלתי סבירה של הדין הפלילי, אשר נראה שנעשתה בשל טעות ביחידה החוקרת וככל הנראה מבלי להתייעץ עם הגורמים הרלוונטים בפרקליטות".

רק לפני כחודשיים פרסמנו עדויות של נשים שהתלוננו נגד מזרחי: "אני לא מאמינה שיש אנשים כאלו", אמרה ליאת בת ה-29 מאשדוד, "הכל היה שקרים. הוא הציג את עצמו כרותם קרני, הוא סיפר לי שהוא בתקופת לימודים ובהפסקה בין צבא הקבע למשרה במשרד הביטחון. הוא אמר לי שהוא לוחם בשייטת ואפילו נפצע על ספינת המרמרה". ליאת יצאה עם מזרחי במשך כשלושה שבועות: "לאורך התקופה הוא ישן הרבה ימים אצל ההורים שלי ובשלב כלשהו עלה אצלם החשד ונדלקו אצלם נורות אדומות. לאמא שלי נעלמו כ-1,000 שקלים וגם לי כמה מאות שקלים".

משפחתה החלה להבין שהפרטים לא מתחברים: "חיפוש קצר בגוגל העלה את שמו ואת כל מעלליו, הייתי המומה ומאוד פגועה. רק אז התחילו להתחבר אצלי כל הנקודות, נזכרתי שגם בטיול בו נפגשנו נעלם למישהי 350 שקלים, לרגע אחד לא חשבנו שזה יכול להיות שמישהו מתוך הקבוצה גנב".

גם מ', אישה בשנות השלושים לחייה ממרכז הארץ, נפגעה ממזרחי. "אני חושבת שהוא לא יכול להפסיק", היא אומרת. "אין לו שום אמפתיה כלפי הקורבנות שלו. הוא גנב לי סכום זניח של כסף, אבל הדבר הנורא באמת היא העובדה ששכבתי איתו בחסות שקריו. כשגיליתי ישבתי ולא הצלחתי לזוז, קפאתי במקום, לא הצלחתי להבין מה קרה כאן. את מכירה גבר שמעביר תחושה שהוא באמת אדם רציני ואמיתי ופתאום את מגלה שהכל היה שקר".