פעיל השמאל שנעצר בנתב"ג - עזרא נאווי

נאווי, שעמד במרכז תחקיר "עובדה", חשוד בקשירת קשר לביצוע פשע לאחר שנטען כי הביא לחשיפת פלסטינים שמכרו קרקעות ליהודים תוך ידיעה שהוא מסכן את חייהם. פרקליטתו: ביהמ"ש קבע שאינו מסוכן וכי הראיות חלשות

פעיל השמאל עזרא נאווי (חדשות 2)

פעיל השמאל הקיצוני שנעצר בעקבות תחקיר "עובדה" שחשף את פעילותו הוא עזרא נאווי - כך הותר היום (חמישי) לפרסום במהלך דיון בבית המשפט המחוזי בירושלים, במהלכו נקבע כי מעצרו של נאווי יוארך ב-3 ימים נוספים. נאווי נעצר בנמל התעופה בן גוריון לפני כעשרה ימים בחשד לקשירת קשר לביצוע פשע, לאחר שבמשטרה התקבל מידע מודיעיני כי הוא מתכוון לעזוב את הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עורכת דינו של נאווי, לאה צמל הבהירה הבוקר כי "אתמול, כשבית המשפט התיר את שחרורו של עזרא נאווי, הוא כתב במפורש שלא נשקפת ממנו מסוכנות ושהראיות מאוד מאוד חלשות. המשטרה לא הצליחה לייצר בסיס להאשמות שאותן היא הטיחה".

הפרקליטה הסבירה כי בית המשפט נענה היום לבקשת המשטרה להאריך את החקירה כדי לאפשר פעולת חקירה אחת מסויימת שלא עלה בידה לבצע עד עכשיו: "התמונה ברורה - במשך שנה לא עשו שום שימוש בחומרים הללו".

אמש עצרה המשטרה חשוד שלישי על בסיס חשדות שעלו מממצאי התחקיר של עובדה שעסק בפעילותם של ארגוני שמאל בשטחי הגדה המערבית. זאת, לאחר ששלשום עצרה משטרת מחוז ש"י חשוד שני בפרשה, פעיל בארגוני זכויות אדם.

במסגרת תחקיר עובדה חשפו פעילי ימין שחדרו לארגוני שמאל קיצוניים כיצד נאווי מעביר מידע לידי הביטחון המסכל הפלסטיני אודות פלסטינים המעוניינים למכור קרקעות ליהודים. בתיעוד נחשף כיצד העברת המידע מצד נאווי מסכנת במודע את חייהם של אותם פלסטינים.

"אני מוסר אותם ישר לשירותי הביטחון הפלסטיני"

ארגון הימין החדיר בחודשים האחרונים סוכנים שתולים, שעקבו אחר נאווי ופעילותו בשטחים. אחד מהשתולים האלה הצליח להתקרב מאוד לנאווי, המגדיר את עצמו פעיל למען זכויות אדם.

הסוכן השתול הצליח להקליט את נאווי מעיד כיצד הוא מוסר שמות של פלסטינים המבקשים למכור אדמות ליהודים לשירותי הביטחון הפלסטיניים, תוך שהוא מודע לגורל הצפוי להם. "אני מוסר אותם ישר לשירותי הביטחון הפלסטיני", סיפר נאווי. כשנשאל נאווי מה עושה המשטרה הפלסטינית באותם מוכרי קרקעות הוא ענה: "היא תופסת אותם, הורגת אותם".