רוצים לעזור בחיפושים? עדר עזים שלם נגנב ממשק בערבה

שבע שנים לאחר שהחליטו לזנוח את החקלאות התעשייתית לטובת משק בר-קיימא, ספגו האחים עפאים מהיישוב עידן מכה אנושה כשאלמונים גנבו 200 עזים מהדיר שלהם. בצל החשש מקריסה כלכלית פועלים האחים כדי לאתר את העדר הגנוב ורותמים את הציבור לטובת המשימה: "לפחות 50 משפחות מתפרנסות מהמשק"

פרנסת 50 משפחות בסכנה. העזים הגנובות (הדיי וינון עפאים)

אלמונים שפשטו לפנות בוקר אתמול (שלישי) על משק עפאים ביישוב עידן שבערבה הצליחו לגנוב מהדיר כ-200 עזים מובחרות ולהיעלם מהמקום. בעלי המשק הגישו תלונה במשטרה, ובמקביל גייסו את חבריהם ולקוחותיהם מהסביבה כדי לנסות ולהתחקות אחר הפושעים. בעלי המשק פונים לציבור הרחב שיסייעו בחיפושים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגניבה התבצעה בלילה שבין הימים שני ושלישי, כאשר על פי ההערכות מדובר בפעולה שתוכננה היטב ובוצעה ביעילות מרבית. "הגנבים ידעו בדיוק מה הם לוקחים", סיפרו לחדשות 2 Online בעלי המשק, האחים ינון והדיי עפאים. "הם גנבו את העזים הטובות ביותר שלנו. הנזק הכולל מוערך בסביבות 5 מיליון שקלים, וזה מחיר מאוד מאוד כבד שיקשה עלינו להמשיך ולתפקד".

עד לפני שבע שנים עסקו השניים בחקלאות ונחשבו לדמויות מצליחות בתחום, ואז החליטו ביוזמה משותפת להקים משק בר קיימא שממנו את מתקיימים יחד עם עשרות משפחות נוספות הנוטלות חלק בפרויקט. את חלק מהתוצרת הם משווקים בשתי חנויות שבבעלותם ביישוב מכבים ובבית הכרם שבירושלים.

"הרבה אנשים מתפרנסים הודות לחנויות האלה", אומרים האחים. "במצב שנוצר אנחנו מארחים בחנות מוצרים של קולגות חקלאים ושל גבנים שמושיטים לנו כתף בעת הקשה הזו כדי שהחנויות ימשיכו להיות מלאות ולפעול כרגיל".

עזים אלפיניות נדירות. ראיתן אחת? פנו למש (הדיי וינון עפאים)

לאחר שהגישו תלונה במשטרה, גייסו השניים את חבריהם באזור, במטרה לנסות ולהתחקות אחר הגנבים והשלל. בפוסט שפרסמו בעמוד הפייסבוק שלהם סיפרו האחים על המקרה ותיארו את ההשלכות הצפויות כתוצאה ממנו על עתיד המשק שלהם. "מדובר בעדר ייחודי שמורכב כולו מעזים אלפיניות נדירות ויפהפיות", מספרים האחים. "הן גבוהות ובעלות שיער קצר וקרניים ארוכות. נשמח אם כל מי שיראה עז כזו איפשהו בארץ יעדכן אותנו, כי קרוב לוודאי שהיא הגיעה מהעדר שלנו וכך נוכל למצוא את השאר".

"הם ידעו מה הם גונבים". הדיר הריק (הדיי וינון עפאים)

במסגרת המאמץ המשותף יצאו היום בצהריים קבוצות סיור של מתנדבים שיערכו סריקות באזור הדרום בחיפוש אחר העדר הגנוב. לשם כך גייסו קציני הביטחון במושבים הסמוכים רכבי שטח וערכו מיפוי של האזור כדי להגדיל את הסיכויים לאתר את העזים הנעדרות. כל המעוניין להצטרף לחיפושים מוזמן לעשות זאת בטלפון: 050-8818191, 08-6800415.