החשודים בפדופיליה: האחים קורידו

השניים, שהורשעו בעבר בביצוע עבירות מין בקטינים, נעצרו בחשד שפיתו ילדים להגיע לבית אמם שבדרום תל-אביב. בית המשפט האריך את מעצרם בשלושה ימים. מהחקירה עולה כי אף ילד לא נפגע

האחים קורידו, ארכיון (חדשות 2)

הותר לפרסום: שני האחים שהורשעו בפדופיליה ונעצרו שוב אתמול (שני) הם האחים אורן ושלומי קורידו. השניים, שריצו בעבר עונשי מאסר, חשודים כעת בביצוע מעשים מגונים בקטינים ובהחזקת חומר פורנוגרפי של קטינים. השניים נלקחו אתמול לחקירה לאחר שהוגשה נגדם תלונה שלפיה נפגשו עם ילדים, ככל הנראה במטרה לקיים עמם יחסי מין או לבצע בהם מעשים מגונים. בית משפט השלום בתל אביב האריך את מעצרם בשלושה ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם קבלת התלונה, הגיעו שוטרי תחנת יפתח ויחידת הפיקוח על עברייני מין הוזעקו לדירתם של האחים קורידו בחיפה בחיפה. על פי החשד, השניים פיתו ילדים קטנים לבוא לחצר בית אמם שבדרום תל אביב, כשהם מבטיחים להם שיוכלו לשחק עם כלבים שנמצאים במקום. למרבה המזל האחים הפדופילים לא הספיקו לבצע מעשים מגונים באף ילד.

עורכת הדין סיגל דבורי, שמייצגת את אורן קורידו מטעם הסניגוריה הציבורית, אמרה כי "ביהמ"ש קבע כי החשדות נגד אורן בנוגע למעשים מגונים הינם חלשים מאוד. בתי המשפט קבעו מספר פעמים כי המשטרה עוצרת את אורן ללא עילה, במעצרי שווא, ולראיה בשבוע שעבר פסק בית משפט השלום בחיפה כי על המשטרה לפצות את אורן בסכום של 750 ש"ח בגין מעצר שווא. מצער מאוד שטרם הוקם מוסד לטיפול בעברייני מין, שבו אורן מעוניין להשתלב".

האחים קורידו ב-2009 (חדשות 2)

בחודש יולי 2013 החליט בית המשפט שלא לשלוח את אורן קורידו לכלא ולשחררו למסלול שיקומי. ההחלטה התקבלה בהסכמת המדינה. לדברי פרקליטתו דאז, שחרורו של מי שהורשע בעבר בעבירות מין בילדים לא יהווה סכנה. "לא הייתה סכנה גדולה יותר אם היינו מחזיקים אותו במתקני כליאה", הסבירה. "במצב כזה הפרעת הנפש שלו לא יכלה להיות מטופלת".

אורן קורידו הורשע בעבר שלוש פעמים במעשים מגונים ובמעשי סדום בכוח בקטינים, בהחזקת פרסומי תועבה בביתו וגם באיומים. הוא ישב בעבר בכלא במשך שש שנים בגין מעשים מגונים שביצע בשישה קטינים. בשנת 2008 הורשע אחיו, שלומי קורידו, בצילום ילדים קטנים עירומים בחוף מציצים בתל אביב ונשלח לשנת מאסר. לאחר מספר חודשים הוא שוחרר. הוא ואחיו נשלחו לטיפול לסירוס כימי אך הטיפול נפסק.