פרסום ראשון: בכיר במשטרה חשוד בהפרת אמונים

קצין בכיר ומוערך במחוז ת"א נעצר בחשד לעבירות הנוגעות לטוהר המידות ובהן הפרת אמונים וככל הנראה גם שוחד. הוא חשוד שפעל לקדם עניינים של חברת "דן" במכרזים של המשטרה ובתמורה הבטיח למנוע מתן דוחות לאוטובוסים של החברה. יחד עמו נעצר בכיר ב"דן"

קצין בכיר נעצר, אילוסטרציה

שוב חשדות נגד קצין משטרה בכיר: סגן ניצב במחוז תל אביב נעצר אמש (שלישי) על ידי המחלקה לחקירות שוטרים בחשד לעבירות הנוגעות לטוהר המידות. גורמים המעורים בחקירה מספרים כי הקצין חשוד בעבירות של הפרת אמונים ואולי גם שוחד, לאחר שפעל לקדם את ענייניה של חברת "דן" במכרזים של המשטרה. יחד עמו נעצר בכיר בחברת "דן" בחשד שהיה איש הקשר שלו ושיתף איתו פעולה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הקצין הבכיר חשוד כי ארגן הסעות של חברת "דן" במחירים זולים עבור שוטרי המחוז ועבור מתנדבים של המשטרה. בנוסף, כך חושדים במח"ש, הוא קידם את ענייני חברת "דן" במכרזים שהוציאה המשטרה להסעות שוטרים ואף סידר לאשתו עבודה בשכר בחברה. בתמורה לכך ביקשו ממנו ב"דן" לפעול למניעת מתן דוחות לאוטובוסים של החברה.

הקצין, באמצעות עורכי דינו אורי קינן ובני כץ דחה את החשדות בכל תוקף ואמר: "הכל שטויות, מעולם לא היו דברים כאלה. זאת האשמת שווא". הבוקר הוא מובא לדיון בבית המשפט, שם יבקש נציג מח"ש להאריך את מעצרו. סנגורו, עו"ד אורי קינן אמר בתגובה למעצר: "על פניו העניין נראה ככזה שאינו מצדיק מאסר. אני אלמד את הפרטים תוך כדי הדיון ואבקש לשחרר את מרשי לאלתר".

"מעולם לא היו דברים כאלה", עו"ד אורי קינ

גורמים במחלקה לחקירות שוטרים הבהירו כי בשלב זה לא ידוע לאן תתפתח החקירה של הקצין, שקיבל רק באחרונה תפקיד משמעותי באחד הפרויקטים הגדולים המתבצעים בגוש דן.

חבריו לשירות מתקשים להאמין שהקצין, שלדבריהם ניבאו לו עתיד מזהיר, יסתבך כך. גורם במחלקה לחקירות שוטרים אמר לחדשות 2 Online שהעבירה שבגינה נעצר סגן הניצב לא קשורה לתפקיד האחרון אליו מונה. ככל הנראה, מדובר בעבירות שבוצעו לכאורה בזמן שכיהן בתפקידים קודמים במחוז.

דוברת מחוז תל אביב, סגן ניצב הילה חמו, מסרה בתגובה: "מרגע שהחקירה הועברה למחלקה לחקירות שוטרים, אנו מנועים כמובן מלהגיב או להתייחס לדברים".