הצצה למעבדה לזיוף מטבעות כסף

3 חשודים בשנות ה-40 לחייהם נעצרו במהלך פשיטה משטרתית על מחסן במרכז הארץ, בו נמצאו מטבעות וציוד לזיוף מטבעות במטרה להפיץ אותן לציבור. במשטרה הבהירו: "נמשך לחשוף את העבריינים ולמנוע את זליגתם של כספים מזויפים לשוק"

מטבעות "ברמות גימור שונות" (חטיבת דובר המשטרה)

היום (רביעי) הותרה לפרסום פרשת זיוף מטבעות בהיקף גדול על מנת להחדיר אותם לשוק. שלושה חשודים נעצרו במהלך הפשיטה של יחידת להב 433 במשטרה ומעצרם הוארך, וכעת נחשפות התמונות מתוך מעבדת המטבעות המזויפים שהתגלתה במרכז הארץ. בתוך המתחם נמצאו מכונות, גלופות וחומרי גלם לייצור מטבעות של חמישה ועשרה שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתום חקירה סמויה שניהלה יחידת להב 433 ובמסגרתה בוצעה פעילות מודיעינית, מבצעית וחקירתית, ערכו הבוקר שוטרי היחידה חיפוש במחסן בגוש דן ומצאו שם מאות מטבעות "ברמות גימור שונות" - שחלק מהן נועדו כבר להפצה בקרב הציבור. במשטרה הדגישו כי הפעילות מנעה את זליגת המטבעות המזויפים לשוק.

בית משפט השלום בראשון לציון האריך בשבעה ימים את מעצרם של שני חשודים - גבר בן 49 מאשדוד ותושב תל אביב בין 44 ובחמישה ימים את מעצרו של חשוד נוסף, תושב טמרה בן 40. חשודים נוספים עוכבו לחקירה, וייתכנו מעצרים נוספים במסגרת הפרשה.

"גופי האכיפה והכלכלה בארץ ובעולם רואים בחומרה את הנסיונות המוכרים ברחבי העולם להחדיר כספים מזויפים למחזור", הדגישו במשטרה. "בכוונתנו להמשיך ולפעול, בשיתוף פעולה הדוק עם בנק ישראל וגופי האכיפה, לחשוף עבירות ועבריינים בתחום זה ולמנוע את זליגתם של כספים אלו למשק".