גופת אישה הוצאה מהקבר, הבעל חשוד ברצח

כחצי שנה אחרי שהובאה לקבורה נלקחה גופת האישה לבדיקה במכון המשפטי, בעקבות תלונה של ילדיה כי בן זוגה רצח אותה כדי להשתלט על רכושה וטען כי מתה מסרטן. הבעל נעצר לאחר שהבדיקות הפריכו את גרסתו

הבעל החשוד בבית המשפט (חדשות 2)

הרצח הוסווה כמוות בנסיבות טבעיות? איתן חנני גבר כבן 60 מתל אביב חשוד ברצח אשתו מירה פלד לפני כחצי שנה, רצח שהוגדר תחילה כמוות ממחלה. הפרשה הסתבכה כשילדיה של האישה מנישואים קודמים התלוננו במשטרה שבן זוגה רצח אותה כדי להשתלט על רכושה וביים את מותה. לאחר חקירה מאומצת והוצאת הגופה מהקבר, נעצר החשוד ומעצרו הוארך עד ליום חמישי. הסיפור פורסם לראשונה בחדשות 2 Online לפני שבוע, אך צו איסור פרסום הוטל על הפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גופתה של פלד נמצאה בדירתם של בני הזוג בתל אביב בחודש נובמבר האחרון. חנני היה זה שהתקשר למוקד 100 של המשטרה והודיע על מותה. השוטרים שהגיעו למקום קבעו כי נסיבות המוות טבעיות, בין היתר מאחר ולא היה ידוע על אלימות בתוך המשפחה ולבעל לא היה עבר פלילי.

ארכיון (חדשות 2)

העלילה הסתבכה כאשר ילדיה של פלד מנישואים קודמים הגישו תלונה במשטרה נגד בן הזוג, שלדבריהם ביצע את הרצח ממניעים כלכליים. חנני נחקר מספר פעמים, אך הכחיש את החשדות וטען שזוגתו הייתה חולת סרטן.

אולם, בדיקות המשטרה העלתה כי האישה מעולם לא חלתה במחלה. בצעד חריג, הוחלט להוציא את גופתה של פלד מהקבר והיא הועברה לבדיקה נוספת במכון לרפואה משפטית. אחרי שהתקבלו תוצאות ראשוניות של הבדיקות הוחלט לעצור את הבעל בחשד לרצח.

ארכיון (חדשות 2)

קצין משטרה בכיר המעורה בפרטי החקירה, סיפר לחדשות 2 Online כי מדובר בתיק מורכב וכי חוט דק מפריד בין הוכחת האשמה של החשוד לבין חפותו. "גופת האישה נשלחה למכון לרפואה משפטית, מדובר בבדיקות מורכבות ואנחנו ממתינים לתוצאות", הדגיש הקצין. לדבריו, יש התקדמות משמעותית בחקירה המחזקת את החשדות נגד האיש.

פרקליטו של החשוד, עו"ד רועי בלכר, הכחיש בשמו את הטענות. לדבריו, מרשו חף מפשע וביכולתו להוכיח את חפותו. "המשטרה טוענת כי מרשי זייף מסמך רפואי שבו הוצג שרעייתו חולה בסרטן, מרשי מעולם לא פעל כך", הדגיש עו"ד בלכר.

בהכנת הידיעה השתתף ברהנו טגניה.