פרסום ראשון: ראש ארגון הפשע יוסי מוסלי שוחרר ממעצר

למרות המעצר המתוקשר, במשטרה לא הצליחו להוציא מספיק ראיות מעד המדינה כדי לגבש כתב אישום נגד ראש ארגון הפשע. בשבוע הבא ייתכן שיוגשו כתבי אישום נגד כמה מאנשיו. "המעצר היה מיותר", אמר סנגורו של מוסלי

יוסי מוסלי, בתחילת החודש

עוד מעצר מתוקשר של ראש ארגון פשע מסתיים בשחרורו - ללא העמדה לדין: אתמול (רביעי) שוחרר יוסי מוסלי, המוגדר במשטרה כראש ארגון פשע במרכז, לאחר שנעצר לפני כשלושה שבועות יחד עם 19 מאנשיו בחשד לתכנון והוצאה לפועל של כמה מעשי רצח. ייתכן שבשבוע הבא יוגשו כתבי אישום נגד כמה מאנשיו, אך במשטרה קיוו לקשור את מוסלי עצמו למקרי הרצח. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

מקרי הרצח שעמדו במוקד החקירה בוצעו במסגרת מלחמה בין ארגוני פשיעה על שטחי שליטה, שגבתה בשנים האחרונות כ-20 קורבנות. החקירה, שנוהלה בשיתוף ימ"ר ת"א וימ"ר מרכז, התבססה על עד מדינה שגוייס ומסר בחקירתו מידע על הארגון של מוסלי.

בזכותו עדותו נעצרו הוא ואנשיו בחשד למעורבות ברצח הכפול של אוהד פרנקו ודניאל סמארה בראשון לציון ב-2012 וכן בניסיון החיסול של העבריין מוטי חסין ב-2008.

במשטרה חשבו כי עד המדינה, שהיה בעברו אחד הבכירים בארגון מוסלי, יצליח למסור מספיק מידע כדי לקשור את מוסלי עצמו למקרי הרצח. מוסלי, שהורשע בשורת ניסיונות חיסול ונידון ל-12 שנות מאסר, שוהה בתא הפרדה בכלא בשנים האחרונות.

מוטי חסין, ארכיון (חדשות 2)

"מעצר מיותר"

עו"ד אריה שרעבי, שופט בדימוס שמייצג את אביו של יוסי נסים מוסלי, אמר בעקבות שחרור בנו כי "יוסי שוחרר לאחר 25 ימים ומסתבר שרבה המהומה על לא מאומה. במשטרה הבינו שאין טעם להחזיק אותו במעצר והם אפילו לא הביאו אותו לבית המשפט".

במשטרה ממשיכים בחקירת הפרשה, כשמלבד יוסי מוסלי שוחררו עצורים נוספים ובהם גם אביו, ומקווים כי בקרוב יוגשו כתבי אישום כנגד העצורים הנותרים. עם זאת, שחרורו מעיד על כך שלא הצליחו לקשור את ראש ארגון הפשיעה למקרי הרצח שייחסו לאנשיו.

"המעצר של ראש הארגון היה מיותר", אמר סנגורו של מוסלי מוטי כץ. "בסופו של דבר כולם יודעים שקיימת בעייתיות עם עד המדינה. הפעלה כזו של עד מדינה, מן הסתם, מביאה לא מעט פעמים למעצרים מיותרים. מעצרו של פלוני או אלמוני אינה מעידה בהכרח על חפותו או חוסר חפותו".