"נתנאל נרצח רק בגלל היותו יהודי"‎

בני משפחתו של נתנאל ערמי שעל פי החשד נרצח על ידי בני מיעוטים במהלך עבודות באתר בנייה, משוכנעים שהרקע למעשה לאומני וקוראים להעניש את האחראים בחומרה. "רק רוצים שלא יטייחו את המקרה", מירר אביו בבכי‎

בני משפחתו של נתנאל ערמי ז"ל קיימו היום (שלישי) מסיבת עיתונאים. לאחר שפורסם כי המשטרה חוקרת חשד לפיו ערמי, שנפל מהקומה ה-11 באתר בנייה בפתח תקווה לפני כשבועיים, נרצח על רקע לאומני, מעלה כעת המשפחה סימני שאלה בנוגע להתנהלות המשטרה בפרשה. את מסיבת העיתונאים העברנו בשידור ישיר באתרי חדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"האבידה והקורבן של נתנאל זה לא קורבן יחיד", אמר אביו שמירר בבכי בפתח דבריו. "זה קורבן ציבור של כלל ישראל. כל יום הם מזנבים בנו. אלו ברכב ואלו בסוסים, פעם זה עם משאית, פעם זה עם טרקטור, משתלחים בילדים, בגני ילדים, זורקים אבנים".

אביו של נתנאל ז"ל (חדשות 2)

גם אמו של נתנאל, מרים ערמי, העבירה את המסר המשפחתי: "בני יקירי נרצח על היותו יהודי ולא בגלל שום דבר אחר. אני קוראת מפה לכל הגורמים האפשריים שישימו קץ לטבח הזה שעושים בנו. אנחנו כמו במטווח. אף אחד לא יודע מי הבא בתור".

"אנחנו דורשים ורוצים שהרוצחים ייתנו את הדין ושהממשלה תגיע כבר למסקנות הנכונות של איך להתנהג עם המחבלים הקטנים האלו שמחבלים בכרמים", קראה האם. "כל פעם עוד אחד ועוד אחד ועוד אחד, בשיטתיות כזו שאין לה סוף".

אלמנתו של נתנאל ז"ל, מוריה ערמי (חדשות 2)

"אם לא יהיה עונש מרתיע, ככה זה ימשיך להיות", היא הזהירה. "כל פעם נשמע על פיגוע על רקע לאומני. כל הטיוחים שמטייחים זה לא יעזור. העם שלנו לא מטומטם, ובסוף האמת תצא לאור".

"לפני כשבועיים נרצח נתנאל, ומאז ועד עתה לא נוצר שום קשר עם המשפחה מטעם גורמי הרווחה, אף על פי שנתנאל נרצח על רקע לאומני", טען עורך הדין המייצג את המשפחה. "המשפחה הופקרה".

"מה שאנו יודעים היום הוא שנתנאל נרצח בגלל היותו יהודי", הוסיף הפרקליט. "אנחנו קוראים למשטרה לעשות את כל המאמצים ולעשות מעל ומעבר במקרה הזה כדי להגיע לחקר האמת".

נתנאל ערמי ז"ל (באדיבות המשפחה)

תאונת העבודה התבררה כחשד לרצח

לפני כשבועיים נפל נתנאל רואי ערמי אל מותו במהלך עבודות סנפלינג בבניין רב קומות שנמצא בבנייה. בתחילה דווח כי מדובר בתאונת עבודה, אך ממצאים שנמצאו בזירה העלו חשד כי מדובר ברצח. במשטרה בודקים כעת האם הרקע לאירוע הוא לאומני והאם ערמי נרצח על ידי ערבים. בשלב זה טרם נעצרו חשודים.

ערמי, פועל בניין בן 27 ממושב אחיעזר, עסק בחיזוק ברגים בממ"ד בקומה ה-11 ונתלה באמצעות כבלי הסנפלינג בין שמיים וארץ. חברו שעבד עמו סיפר כי לאחר שסיים את עבודתו וקיפל את כליו, ירד לרכבו על מנת להמתין לערמי. לדבריו, ערמי אמר לו כי עליו לחזק עוד שניים-שלושה ברגים בפתחי האוורור של הממ"ד.

זירת המוות (אביאל כהן)

לאחר מספר דקות שב החבר על מנת לבדוק האם ערמי סיים את עבודתו, וכשחזר מצא אותו על הקרקע ללא רוח חיים. צוותי מד"א שהוזעקו למקום החלו בביצוע החייאה, אך נאלצו לקבוע את מותו. לאחר שהתעורר החשד כי מדובר ברצח, הוקם במרחב שרון צוות חקירה מיוחד שבוחן את נסיבות מותו של ערמי.