נבדק חשד לרצח על רקע לאומני במזרח ירושלים

גופת תושב סילוואן, גבר כבן 50, נמצאה הבוקר מוטלת בצד הכביש בכפר עם סימני דקירה בפלג גופו העליון. הנרצח מתגורר ב"בית מיוחס", שבו מתגוררות גם משפחות יהודיות, ובמשטרה בודקים האם הרצח בוצע על רקע לאומני. עם זאת מדגישים במשטרה כי הנרצח מוכר מסכסוכים קודמים וייתכן כי הרקע לרצח הוא פלילי

נבדק חשד לרצח לאומני בירושלים (ארכיון) (יוסי זילברמן, חדשות 2)

על רקע המתיחות הגוברת בירושלים בין תושבים יהודים לערבים, המשטרה חוקרת את נסיבות הרצח של תושב מזרח ירושלים כבן 50, שגופתו נמצאה הבוקר (ה') בכפר סילוואן הסמוך לכותל המערבי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

צוותי מגן דוד אדום מצאו את הגבר כשהוא מוטל לצד הכביש במצב אנוש, והחלו לבצע בו פעולות החייאה, אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותו. תחילה סברו חוקרי המשטרה כי מדובר בקורבן תאונת פגע וברח, אך בהמשך זיהו סימני דקירה בחזהו.

מפרטי החקירה הראשונים עולה כי הנרצח מתגורר ב"בית מיוחס" בכפר, בבניין שבו מתגוררות גם משפחות יהודיות, ולכן במשטרה בודקים גם את האפשרות שהרצח בוצע על רקע לאומני.

עם זאת מדגישים במשטרה כי הנרצח מוכר מסכסוכים קודמים שהיו לו עם מספר תושבים בכפר על רקע פלילי וייתכן כי זה הרקע למעשה. כמו כן נבדקת האפשרות שהגבר נרצח עקב חשד של גורמים פלסטיניים כי הוא משתף פעולה עם ראשי המתנחלים שרכשו בתים בשכונה, ועם גורמי הביטחון בישראל.

לפני כחודש נמצאה ביער ירושלים גופתו של הנער מוחמד אבו חדיר, שעל פי כתב האישום נחטף ונרצח על ידי שלושה יהודים כנקמה על רצח שלושת הנערים הישראלים בחברון. עם היוודע דבר הרצח פרצו מהומות אלימות במזרח ירושלים ועימותים רבים נרשמו בין תושבי העיר הערבים לבין כוחות הביטחון.

השבוע: שני פיגועים בבירה

ביום שני האחרון אירעו שני פיגועים בירושלים. בתקרית הראשונה, מחבל שנהג בטרקטור דרס למוות הולך רגל וניגח בעוצמה אוטובוס ברחוב שמואל הנביא בעיר. שני שוטרים וסוהר של יחידת "נחשון" שהגיעו למקום פתחו באש לעבר המחבל והרגו אותו.

זירת הפיגוע בירושלים (יוסף ששון)

שעות ספורות לאחר מכן נפתחה אש לעבר חייל כבן 20 מקטנוע חולף במנהרת הר הצופים בעיר. מצבו של החייל הוגדר קשה ועדי ראייה דיווחו כי שני חשודים נראו נמלטים לכיוון שכונת ואדי ג'וז במזרח העיר. ההערכה היא כי הרקע למקרה הוא לאומני.

לפני כחודש נמצאה ביער ירושלים גופתו של הנער מוחמד אבו חדיר, שעל פי החשד נחטף ונרצח על ידי שלושה יהודים כנקמה על רצח שלושת הנערים הישראלים בחברון. עם היוודע דבר הרצח פרצו מהומות אלימות במזרח ירושלים ועימותים רבים נרשמו בין תושבי העיר הערבים לבין כוחות הביטחון.