תיעוד: ניסו להצית בית ספר ערבי בחיפה

צעיר בן 18 וקטין תועדו במצלמות אבטחה כשריססו כתובות נאצה על בית ספר ערבי בחיפה וניסו להצית אותו. המשטרה הודיעה כי שני החשודים נתפסו והפרקליטות מתכוונת להגיש נגדם כתב אישום. תושב חיפה סיפר: "אמרו לאשתי שישחטו אותה ואת כל הערבים",

פושעי השנאה נתפסו על חם: תיעוד מצלמות אבטחה שהגיע לידי חדשות 2 Online מציג שני צעירים שריססו כתובות נאצה על בית ספר ערבי השוכן בלב שכונה יהודית בחיפה, ואף ניסו להצית אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התקרית אירעה לפני כשבועיים וחצי בשעות הלילה, כשהשניים נכנסו לתוך חצר בית הספר, והחלו לרסס את הכתובות "תג מחיר" ו"מוות לערבים", וגם כתובות נאצה נגד ח"כ חנין זועבי ממפלגת בל"ד שעוררה סערה ציבורית בעקבות התבטאותה בעניין חטיפת שלושת הנערים.

בהמשך התיעוד, קלטו מצלמות האבטחה את השניים כשהם מעלים צמיג באש, סמוך לקיר הכניסה של בית הספר. השניים ניסו להצית את המוסד החינוכי, ומיד לאחר ניסיון ההצתה הם נמלטו מהמקום בריצה.

בית הספר, לאחר ניסיון ההצתה (סרחאן מחאמיד)

"גם חיפה אינה חסינה מגזענות"

היום (ב') הודיעה משטרת חיפה על מעצרם של שני החשודים. אחד מהם בן 18, והשני קטין. אתמול הוגשה הצהרת תובע בעניינם של השניים, ובכוונת הפרקליטות להגיש נגדם כתב אישום. על פי החשד, השניים פעלו מתוך שנאת ערבים והביעו גזענות ועוינות כלפי המגזר הערבי.

תנ"צ אבי אדרי, מפקד התחנה, הדגיש כי השניים נעצרו בזכות נחישותה של המשטרה. בעיריית חיפה גינו היום את המעשה פעם נוספת, לאחר שראש העירייה יונה יהב כבר גינה את התקרית לפני כשבועיים וחצי.

תושב ערבי ישראלי מחיפה אמר בשיחה עם חדשות 2 Online: "אשתי הייתה אתמול בכרמל עם שני הילדים שלנו. תוך כדי שהם חצו את הכביש, ניגש אליה גבר בן 50, שאל אותה אם היא ערבייה, ואמר לה שהוא ישחט אותה, את הילדים ואת כל הערבים. זה מוכיח שגם חיפה אינה חסינה מגזענות, אלימות והסתה. לא רק נגד ערבים, אלא גם נגד יהודים. ההנהגה צריכה לפעול מיידית בכדי לעצור את האלימות שבסוף תפגע בכולם".