עימות בחדר החקירות - חסן: "מכרת אותי". פישר: "עלילת דם"

חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים ערכו עימות בין אלון חסן לבין מי שייצג אותו בעבר, עו"ד רונאל פישר, החשוד בעבירות של תיווך לשוחד ושיבוש מהלכי משפט. חסן : "הצעת לי לשחד קצינים בכירים כדי שיסגרו לי תיקים". פישר לא נשאר חייב: "אתה בסך הכל לקוח שמנסה להתחמק מתשלום שכר הטרחה"

פרסום ראשון: למחרת מעצרו של עורך הדין רונאל פישר בחשד לעבירות של תיווך לשוחד ושיבוש מהלכי משפט, ערכו חוקרי המשטרה עימות בינו לבין לקוחו לשעבר אלון חסן. בוויכוח סוער ויצרי מאוד ביניהם טפלו השניים האשמות קשות האחד כלפי האחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חסן (לפישר): "מכרת אותי, סחטת אותי. הצעת לי לשחד קצינים בכירים כדי שיסגרו לי תיקים".

פישר: "אתה מעליל עליי עלילת דם. אתה בסך הכל לקוח שמנסה להתחמק מתשלום שכר הטרחה".

בסביבתו של עו"ד פישר מסרו כי אין מחלוקת שהדברים שמיוחסים לו נאמרו, אך לחוקרי המחלקה לחקירות שוטרים הוא אמר כי זו הייתה דרכו היחידה לגבות את שכר הטרחה. "עבדתי בעבור אלון חסן וייצגתי אותו באין-ספור ערכאות", הסביר. "הוא פרס לי המחאות למשך שנתיים או שלוש אבל רק כשהתחלתי להפקיד אותן הגיע מכתב מאחת החברות שלו. רק בדרך הזו יכולתי לקבל את הכסף שהוא חייב לי".

"פישר לא עושה הנחות"

פרקליטיו של עו"ד רונאל פישר טוענים כי גורמים שונים מבקשים לפגוע בו בשל הצלחותיו בתחום המקצועי. "עו"ד פישר לא עושה הנחות, לא לעצמו ולא לאחרים, כאשר הדבר נוגע לטיפול בלקוחות המשרד, ולכן ברור מדוע הצלחותיו ויכולותיו המוכחות ממריצות גורמים שונים ואינטרסנטים לנסות ולפגוע בו", מסרו פרקליטיו של פישר.

"המשרד מעולם לא זכה להנחות מגורמי אכיפה שונים ובמסגרת הטיפול המשפטי", הבהירו הפרקליטים. "המשרד נלחם הוא והופך כל אבן, ומעלה כל טענה, מבלי לחשוש מדבר. גם כעת, דבר לא ימנע ממשרדנו להמשיך ולתת את השירות הטוב ביותר עבור לקוחותיו. עו"ד פישר עושה כל הדרוש לבירור הדברים במהרה, ומשכך, אנו משוכנעים כי הסיפור יחלוף בלא כלום".

עו"ד פישר במעצר

החשד: מידע תמורת כסף

עו"ד פישר נעצר בשבוע שעבר בחשד לעבירות של תיווך לשוחד ושיבוש מהלכי משפט. פישר חשוד שהציע לאלון חסן, יושב הראש המודח של ועד עובדי נמל אשדוד, לשלם לו סכומי כסף נכבדים שיועברו לקציני משטרה בתמורה למידע מתיקי החקירה המתנהלים נגדו.

הפרשה נחשפה לאחר מעצרו של חסן לפני מספר חודשים, כשבמהלך חקירתו חשף בפני החוקרים את ההצעה שקיבל מפישר. לדבריו, פרקליט הצמרת יצר עמו קשר וביקש לייצג אותו, הוא ביקש ממנו בנוסף 150 אלף דולר שאותם יעביר כביכול לקציני משטרה שאותם הכיר עבור מסירת מידע רגיש שעשוי לסייע לו להתחמק מעונש.

כאשר חוקרי המשטרה נוכחו לדעת כי קיים חשד למעורבות של קציני משטרה, הם הפנו את החקירה למחלקה לחקירות שוטרים, שם הוחלט להפעיל את חסן על מנת להפליל את פרקליטו - עו"ד פישר. העברת הכסף בין יו"ר הוועד לשעבר לפרקליט תועדה, אך התברר בשלב מאוחר יותר שהכסף טרם הועבר לגורמים נוספים.

מחומרי החקירה שנאספו עד כה עולה חשד כי פישר הבטיח לפעול לכך ששתי פרשיות משנה שבמסגרתן עלו חשדות נגד אלון חסן לא יבשילו לכדי הגשת כתב אישום נגדו. הוא אף מסר לו פרטים חסויים מהחקירה שמתנהלת נגדו - דבר שעלול לשבש מהלכי חקירה.

בשלב זה אין לחוקרים מידע כי עו"ד פישר אכן מימש את הבטחתו והעביר סכומי כסף לקציני משטרה, זאת בניגוד לדיווחים הראשוניים שלפיהם קצינים בכירים מעורבים בפרשה. עם זאת נבדק החשד שעורך הדין עשה שימוש בקשריו ההדוקים עם קציני משטרה גם במקרים אחרים, עם עבריינים נוספים שאותם ייצג בעבר.

פרשת רונאל פישר - כל העדכונים:

תמונות ראשונות: עו"ד פישר במעצר

פרקליט הצמרת החשוד: עו"ד רונאל פישר

חשד: עו"ד הציע לחסן לשחד שוטרים