תיעוד: כך הצית נער את האש באבו גוש

מצלמות האבטחה תיעדו נער רכוב על אופניים מגיע לאזור השריפה באבו גוש מצית את האש, עולה על האופניים שוב ונמלט. הסרטון לא הותיר לחשוד הרבה ברירות, אלא להודות במעשה. במשטרה מעריכים כי באבו גוש פועלת התארגנות על רקע סכסוכים פנימיים ששולחת מציתים להבעיר אש כנקמה

סעד עבד אל רחמן מאבו גוש הובא היום (ה') להארכת מעצר לאחר שהודה בהצתה בשבוע שעבר בכפר מגוריו. לא נותרו לו הרבה ברירות מאחר שלידי החוקרים הגיעו צילומים של מצלמות אבטחה בהן הוא נראה כשהוא מגיע רכוב אל אופניים לאזור השריפה, מצית את האש, חוזר במהירות על האופניים ונמלט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתום חקירה מאומצת הצליחו חוקרי משטרת ירושלים לזהות את החשוד בסרטון. "ייתכן שהוא קשור להצתות נוספות, כרגע החקירה נמשכת", ציינה סנ"צ אנה בן מרדכי רזיאל, מפקדת תחנת הראל והוסיפה: "יש מעורבים נוספים שצפויים להיעצר".

במשטרה ובמכבי האש מדגישים כי לאחרונה נרשמת עלייה של עשרות אחוזים במספר השריפות באבו גוש. החשד הוא כי מדובר בהתארגנות שפעלה באבו גוש על רקע סכסוכים פנימיים. ההערכה היא כי מישהו מכוון ושולח את המציתים להבעיר את האש באבו גוש כנקמה.

הצילום הראשון של השריפה בעין כרם

בתוך כך, הבוקר כשצוותי הכיבוי עוד עסקו בכיבוי כמה מוקדי אש ובעיקר עשן פעילים באזור השריפה בעין כרם, חזרו דיירי הבתים שנפגעו קשה בשריפה והתקשו לצפות בנזק שנגרם לבתיהם ולרכושם. שוב מקרים של היסטוריה משפחתית של עשרות שנים שנמחקת בתוך שניות בלהבות.

השריפה הזו נגרמה כמעט בוודאות בשל רשלנות של קבוצת מטיילים שהדליקו מנגל. שרית בן דוד הייתה עם קבוצת נערים מהשומר הצעיר אותה הדריכה בטיול בוואדי עין כרם, כשלפתע הבחינו באש המתפשטת ותיעדו את הצילומים הראשונים של השריפה הגדולה.

מאמצי כיבוי אל תוך הלילה (רויטרס)

"ניסו להדליק מנגל ומשהו התפקשש"

"רצנו, הלכנו להביא את התיקים שלנו. אני הלכתי גם לצלם ואז שאלתי אנשים שהיו שם: 'מה קרה?', סיפר עמר לייבוביץ', חניך של ה"שומר הצעיר" שהיה עד ראייה לאירוע. "מסתבר שהיו שם כמה קבוצות של אנשים, הם לא כולם היו קבוצה אחת, ואחד האנשים שהיה שם אמר לי שמישהו מהקבוצה השנייה ניסה להדליק מנגל, משהו התפקשש ואז הכל התחיל".

המדריכה שרית בן דוד הוסיפה: "הם גם דיברו שם אחד עם השני והבנו השם ניסו להדליק מנגל ושזה יצא משליטה וזה מה שבעצם גרם לשריפה הזאת". הרוח היתה שחקן ראשי בשריפה בעין כרם. מאבק של הכבאים בלהבות ולאחר מכן, הם נשארו שם כל הלילה והבוקר עד שהאש כובתה.