תל אביב: נחשפה מעבדה לזיוף מסמכים

מידע מודיעיני שהתקבל אצל שוטרי משמר הגבול הוביל לפנות בוקר לתפיסת מעבדה ניידת לזיוף מסמכים בתל אביב. צעיר בשנות העשרים לחייו נעצר בחשד כי נהג להנפיק דרכונים, אשרות שהייה וויזות מזויפים – במקרים רבים למסתננים ושוהים בלתי חוקיים. הצעיר נעצר בזמן מו"מ מול מסתנן מאריתריאה

ת"א: נחשפה מעבדה לזיוף מסמכים (חטיבת דובר המשטרה)

שוטרי משמר הגבול בתל אביב עצרו לפנות בוקר (ה') צעיר בשנות העשרים לחייו, בחשד כי הפעיל מעבדה ניידת לזיוף דרכונים, אשרות שהייה, ויזות ומסמכים נוספים. הצעיר נעצר במהלך מה שנראה כמו"מ עם מסתנן מאריתריאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמוך לשעה 02:00 הגיעו שוטרי יחידת סמ"ג לרחוב ראש פינה בעיר, בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל. השוטרים חיפשו אחר אדם שמסתובב באזור ומפעיל מעבדה ניידת במכולה שבה הוא מתגורר. בתום סריקות באזור הגיעו השוטרים לחניון, שם הבחינו בשני גברים המנהלים ויכוח קולני.

השוטרים בדקו את החשודים ורכב פרטי השייך לאחד מהם. בתוך הרכב נמצאו תעודות, אשרות שהייה, דרכונים ומסמכים מזויפים. בנוסף לכך מצאו השוטרים ציוד שבאמצעותו, כך על פי החשד, בוצע הזיוף. בין היתר נמצאו סורק אלקטרוני ומכשיר למינציה.

בחיפוש על גופו של המסתנן מאריתריאה, שחשוד בקניית אשרת שהייה מזויפת, נמצאו 700 שקלים במזומן. בחקירתו סיפר החשוד בזיוף כיצד התגבר על מחסום השפה במו"מ שניהל עם לקוחותיו. לדבריו, היה מוציא מהאוטו גלובוס ונותן ללקוח להצביע על מקום מגוריו, וזאת על מנת שיוכל להתאים לו את המסמך הרלוונטי.

"שוטרי היחידה מבצעים פעילויות רבות שתכליתן סיכול, מניעה והרתעה", סיפר רפ"ק רג'י נאסר אלדין, מפקד יחידת סמ"ג תל אביב. החשוד בזיוף המסמכים וכן החשוד בקניית מסמך נעצרו שניהם וחקירת המשטרה נמשכת.