מטפל סיעודי חשוד בהתעללות בקשיש בן 89

מצלמות אבטחה שהוצבו בבית אבות באזור חיפה חשפו חשד להתעללות בקשיש בן 89. המשטרה פתחה בחקירה, אך המטפל נמלט והשוטרים מחפשים אחריו

אילוסטרציה (חדשות 2)

חשד להתעללות חמורה בקשיש: מצלמות אבטחה שהותקנו בבית אבות באזור חיפה תיעדו את אחד המטפלים תוקף קשיש בן 89ומכה אותו. המשטרה פתחה בחקירה, אך המטפל נמלט והמשטרה מנהלת חיפוש נרחב אחריו. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרשה החלה כאשר מנהל המקום התקין מספר מצלמות אבטחה בבית האבות, שנועדו להגן מפני פריצות. אך הצוות נדהם לגלות את מסכת ההתעללות בקשיש, והעבירו את הממצאים למשטרה, שמנסה לאתר את המטפל שברח, נתין זר בן כ-52. 

בחודש מרס האחרון נעצרה מטפלת סיעודית מאוקראינה, בחשד שהתעללה בקשיש בן 99 שבו טיפלה. חשדה של משפחתו התעורר לאחר שאשתו נפטרה - והוא ביקש שלא להישאר לבד עם המטפלת. מצלמות שהתקינו בביתו חשפו את המתרחש.

החשדות נגד המטפלת: התעללות בחסר ישע ותקיפה

"רעדתי כולי, זו תחושה מאוד קשה. הזדעזעתי. היא באה עם נעל, הרביצה לו וירקה עליו. אבא היה אומר שהוא נאלץ ללכת לישון מוקדם וביקש שלא נשאיר אותו לבד כי הוא מפחד. כשהגעתי הביתה, צפיתי במכשיר הסלולרי שלי במה שמתרחש בבית ואז חשכו עיני. מיד הזעקתי את אחי ופנינו למשטרה", סיפרה מ', בתו של הקשיש. "לפני שבוע, ראיתי סימן כחול על היד שלו. בכל פעם שהוא רצה לקום ממיטתו הוא חטף מכות. היא החזיקה לו את הידיים ונתנה לו סטירות".

עוד באותו הלילה, בביתו, מעט אחרי חצות, נעצרה המטפלת הסיעודית, מריה קמיט, עובדת זרה מאוקראינה. קצין מחלקת האלימות במשפחה בתחנת משטרת זבולון, פקד דרור פסקוביץ', הציג למטפלת את הסרטונים והטיח בה את החשדות - התעללות בחסר ישע ותקיפת הגורמת חבלה של ממש. "אני מקווה שהוא שכח את הטראומה, כי הוא שוכח דברים", סיכמה בכאב בתו.

עורכת הדין דינה רוב, פרקליטתה של המטפלת החשודה, טענה כי "מדובר באישה מבוגרת מאוד שלא מכירה את כותלי הכלא. היא מעולם לא עמדה במצב כזה, לא מבינה עברית וככל שידוע לנו לא הובא לה מתורגמן בזמן המעצר".