פרשת השחיתות בנמל אשדוד: "הדברים שקרו לא יחזרו"

על רקע הסערה המתחוללת בנמל אשדוד, כינס המנכ"ל יצחק בלומנטל מסיבת עיתונאים שבה התחייב כי "הכל יהיה על פי הנהלים ועל פי החוק". הוא הבהיר כי העבודה במקום תמשיך כרגיל - בתפקוד מלא. ועד העובדים צפוי לכנס אסיפה כללית‎

הסערה בנמל נמשכת (יח"צ נמל אשדוד)

על רקע מעצרם של בכירי נמל אשדוד החשודים בשורה של עבירות הונאה ושוחד, קיים הבוקר (ד') מנכ"ל הנמל יצחק בלומנטל מסיבת עיתונאים, שבה התחייב כי המקום ימשיך בתפקוד מלא, וכי הפעילות העבריינית לכאורה שהתקיימה לא תחזור על עצמה. "הדברים שקרו בעבר לא יחזרו יותר בנמל אשדוד, הכל יהיה על פי נהלים על פי נורמות ועל פי החוק", הצהיר בלומנטל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בלומנטל הדגיש כי אנשי הנמל יסייעו לחקירה על מנת לסיים את הפרשה במהירות האפשרית. הוא קרא שלא להסיק מהחשדות שפורסמו כלפי יתר עובדי נמל אשדוד. "אסור שכתוצאה מהמקרה הזה נשליך על כלל עובדי החברה שהם נאמנים, מסורים ופועלים ימים כלילות לאורך השנה".

המנכ"ל, שקיים ביממה החולפת שיחות בהולות עם עובדי המקום, התחייב בפני לקוחות הנמל כי העבודה במקום מתנהלת כסדרה. "אתם שומעים את קולות המנופים, הנמל עובד בתפוקה מלאה כבשגרה", הדגיש בלומנטל. "המחויבות שלנו היא כלפי הלקוחות ולעובדים שהמקום ימשיך כמקום פרנסה".

ועד עובדי הנמל מנגד, צפוי לקיים היום אסיפה כללית על מנת לעדכן את העובדים בנעשה וכדי להרגיע את הרוחות בנמל. "העבודה בנמל אשדוד תמשיך ותתקיים כסדרה, ללא כל קשר לחקירת המשטרה ולמעצרם של כמה מעובדי הנמל", נכתב בהודעת הוועד. "מאבק העובדים נגד הקמת נמלים חדשים ומיותרים יימשך ואף יתחזק".

במרכז הפרשה, אלון חסן (פלאש 90)

המשטרה מנסה לגייס עד מדינה

בינתיים, חקירת פרשת השחיתות נמשכת: אלון חסן, יו"ר ועד העובדים, צפוי להיחקר גם היום לאחר שמעצרו הוארך אתמול בשבעה ימים. על פי החשד, חסן ואנשיו גרפו לכיסם סכומי כסף רבים, שסכומם נאמד בכ-17 מיליון שקלים. במקביל, מנסה המשטרה להגיע להסכם עד מדינה עם אחד העובדים הבכירים שנחקרו ונעצרו במסגרת הפרשה, מתוך תקווה שיסכים להעיד נגד חבריו.

במשטרה סבורים כי בידיהם מספיק ראיות נגד המעורבים בפרשה החמורה, אך מאמינים כי עדות של אחד מאנשי המפתח "תסגור על יתר החשודים". חקירת המעורבים תימשך לאורך השבוע הקרוב, לאחר שאתמול החל מצעד של נחקרים, בהם גם דמויות בולטות למשרדי יחידת להב 433 בלוד.

בין הנחקרים, גם הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי שמסר עדות למשטרה. אשכנזי היה שותף בחברת "שמן", שבעליה ג'קי בן זקן ואברהם נניקשווילי עוכבו אתמול לחקירה בעקבות קשרים שניהלו לכאורה עם יו"ר ועד עובדי הנמל, אלון חסן, אחד החשודים המרכזיים בפרשה. "הכל טוב", אמר הבוקר בן זקן מחוץ לביתו, "נחקרתי אתמול, עניתי לשאלות החוקרים. הכל בסדר גמור וממשיכים כרגיל".‎

בעקבות מעצרו של חסן, וההחלטה להאריכו בשבעה ימים, הוחלט בהסתדרות העובדים להעביר את סמכויותיו לעובד אחר בנמל, אבינועם שושן, שיכהן כממלא מקום עד לסיום החקירה. "אנחנו סומכים על הקדוש ברוך הוא, בית המשפט והמשטרה, ואל יתהלל חוגר כמפתח", אמר הבוקר שושן, שטען כי העובדים מאמינים שחסן ייצא זכאי למרות החקירות.

פרשת השחיתות בנמל אשדוד - הסיקור המלא:

התחקיר שהוביל לחקירה: צפו בכתבה המלאה מתוך "אולפן שישי"

חשד לפרשת שחיתות בנמל אשדוד: בכירים נעצרו

השחיתות בנמל: "תעשיית הונאה וסחיטה שגרפה מיליונים"

ועד עובדי הנמל במתקפה: "זה מסע רדיפה אישי"

החשד לשחיתות בנמל אשדוד: אלון חסן נעצר