בעקבות חקירת זקן: בדיקה סמויה בעניינו של אולמרט

בג"ץ אומנם הכריע היום כי עדותה של שולה זקן, ראש לשכתו לשעבר של אולמרט, לא תישמע במשפט הולילנד - אך מתברר כי חקירתה בכל זאת הניבה פרי. בעקבות מידע שמסרה לחוקרים לפני מספר שבועות, פתחה המשטרה בבדיקה חשאית בעניינו של ראש הממשלה לשעבר. יועץ התקשורת של אולמרט מסר בתגובה: "האשמות שווא"

בעקבות חקירת זקן: בדיקה סמויה בעניין אול (קובי גדעון, פלאש 90)

המשטרה מנהלת בימים אלה בדיקה חשאית בעניינו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, וזאת בעקבות דברים שאמרה ראש לשכתו לשעבר בחקירתה האחרונה לפני מספר שבועות. כך דווח הערב (ג') במהדורה המרכזית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר היום דחה בג"ץ את העתירות שנועדו לחייב את בית המשפט לשמוע את עדותה של שולה זקן, אבל מאחורי הקלעים מתבצע תהליך בדיקה מיוחדת בעקבות דברים שמסרה זקן בחקירתה.

מהפרטים עולה כי הבדיקה נוגעת לשני נושאים. הנושא הראשון שנבדק הוא האם ניסה אולמרט לשבש את ההליכים נגדו, בעת שהפעיל לחץ על שולה זקן לדחות את עסקת הטיעון שהוצעה לה בפרשת הולילנד.

מסתבך שוב? אולמרט בביהמ"ש (חדשות 2)

הנושא השני קשור למימון הגנתה ולמקור הכספים ששולמו לפרקליטיה של זקן בפרשות "ראשונטורס" ורשות המיסים. במשטרה ובפרקליטות לא היו מוכנים להתייחס לבדיקה שמתנהלת באגף החקירות במשטרה.

אמיר דן, יועץ התקשורת של אולמרט, מסר בתגובה: "השיבוש היחיד כאן הוא של גורמים בפרקליטות ובמשטרה שמפריחים האשמות שווא, במטרה לשבש את הכרעת הדין שצפויה בשבוע הבא".

הוכרע: זקן לא תהיה עדת מדינה

מוקדם יותר היום דחה בג"ץ את עתירת התנועה לאיכות השלטון בדבר חתימה על הסכם עד מדינה עם שולה זקן. השופטים הבהירו בהחלטתם כי אין בידיהם סיבה מוצדקת להתערב בתהליך נוכח העובדה כי לא מצא עדות להתנהלות בלתי תקינה של הפרקליטות.

בתשובה שנמסרה לעותרים, כתבו השופטים כי התערבות בהליך המשפטי אינה לגיטימית במקרה זה. "לא מצאנו בסיס לחשש שמא נהגה הפרקליטות שלא בתום-לב, או מתוך מניעים נפסדים, או בניגוד לאינטרס הציבורי", נכתב בפסיקה.

שופטי בג"ץ הביעו ביקורת כלפי עתירתה של התנועה לאיכות השלטון נגד הפרקליטות ואמרו עליה כי היא "מתבססת על השערות, הערכות, ספקולציות ופרסומים שונים אשר מקורם בכלי התקשורת".

"אין דרכו של בית משפט זה להתערב בשיקול דעתן של רשויות התביעה מקום בו הוחלט לערוך עם פלוני הסדר טיעון על אחת כמה וכמה בעניין דנן, שבו מבקשת העותרת כי בית המשפט יאכוף על רשויות התביעה לערוך הסכם 'עד-מדינה', ובכך להתערב באופן אקטיבי באופן ניהולו של תיק פלילי", כתבו השופטים בהחלטתם.