מי חילל קבר של פעוטה בת ארבע?

משפחתה של פייגה רונזשטוק, שטבעה למוות באמבטיה בביתה בירושלים לפני כשבועיים, הזדעזעו לגלות כי מישהו השחית את חלקת הקבר של הבת האהובה. "אי אפשר לתאר את הזעזוע", אמר סבה של הפעוטה המנוחה

השחתת הקבר, השבוע (חדשות 24)

פרסום ראשון: תופעת חילול קברים בהר הזיתים בירושלים אינה תופעה חדשה, אך אירוע עצוב נוסף כזה התרחש בימים האחרונים על קברה הטרי של הילדה פייגה רוזנשטוק ז"ל, בת ארבע, שטבעה באמבטיה בשכונת ארזי הבירה לפני כשבועיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אנשי הוועדה הבינלאומית להגנת הר הזיתים בשיתוף מחלקת הביטחון של מזרח ירושלים, איתרו את הפגיעה לפני מספר ימים והזדעזעו לגלות את הנזק שנגרם למקום, שכלל גם זריקת אשפה ושפיכת חומצה בסביבת הקבר.

סבה של פייגה, דב פישהוף, שגם הוא חבר הוועדה, אמר: "אי אפשר לתאר את הזעזוע והכאב העצום כשאתה מגלה את קברה של נכדתך מחולל; הכאב על פטירתה עדיין גדול, ופתאום אני רואה שגם אחרי פטירתה אין באמת מי שרוצה להגן על קברה".

"המשטרה התחייבה להציב שמירה, אך לא מקיימת את ההבטחה"

הרב אברהם לובינסקי, יו"ר הוועד להגנת הר הזיתים ומקורב לבני המשפחה אמר בעקבות המקרה: "אמנם המשטרה התחייבה לאייש את הר הזיתים 24 שעות ביממה, אולם היא עדיין לא מקיימת את ההבטחה. במציאות, למרות הצבת מצלמות האבטחה, יכולים עדיין אלמונים לחלל קברים בהר הזיתים כמעט באין מפריע. אולי אם היו שם השוטרים כפי שהובטח יכול היה חילול הקבר המחריד להימנע".

ג'ף דאובה, ראש הלשכה לארגון ציוני אמריקה שקיבל את הפנייה ממחלקת הביטחון של מזרח ירושלים, אמר בשיחה עם חדשות 2 Online, כי "אנחנו בטוחים שזה אירוע ונדליזם; בתמונה רואים בלוק בניין, וזאת שיטה קבועה של הפורעים. הם זורקים בלוקי בנייה ממדרגות הטרסות מלמעלה ומנפצים את פלטות הקבר הזמניות".

ממשטרת ירושלים נמסר כי "התקבלה תלונה בנושא, היא נחקרת והרקע למעשה נבדק".