נעצר חשוד בזריקת הרימון בשוק בפתח תקווה

המשטרה עצרה צעיר בן 27, החשוד במעורבות בזריקת הרימון בשוק בעיר ביום ג' השבוע. הוא נלקח לחקירה ויובא הבוקר לדיון בהארכת מעצרו. באירוע נפצעו קל חמישה בני אדם

המשטרה עצרה אמש צעיר בן 27 בחשד למעורבות בזריקת הרימון בשוק הומה אדם בפתח תקווה. הוא נחקר במשרדי היחידה המרכזית במחוז מרכז ויובא הבוקר (ו') לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש ביום שלישי בבוקר, אז הושלך רימון רסס לעבר דוכן החלפת כספים בשוק בעיר וגרם לפציעתם קל של חמישה עוברי אורח. בעל המקום, המוכר למשטרה, לא נפגע. הפצועים פונו לבית החולים בילינסון, כשהם סובלים מפגיעות רסיסים.

הרימון התפוצץ ברחוב דוד מאיר גוטמן בעיר. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהוזעקו לזירת האירוע העניקו לפצועים טיפול רפואי ראשוני ולאחר מכן פינו אותם לבית החולים. כוחות גדולים של משטרה שהוזעקו למקום והחלו לחקור את נסיבות האירוע ועל פי ההערכה, הרימון נזרק הנראה על ידי רוכב אופנוע שחלף במקום ונמלט לאחר מכן. השוק היה הומה בקונים בזמן האירוע.

לאחר פיצוץ הרימון, השוק בפתח תקווה חזר לעבודה תחת חששות כבדים: בעלי הדוכנים והבסטות דיווחו כי "השוק ריק", וככל הנראה קונים רבים העדיפו להימנע מהמקום. הקונים האמיצים ובעלי הדוכנים תמימי דעים כי מדובר באירוע מפחיד, שעלול להבריח קונים נוספים.

"אני פוחד במאה אחוז, כי למשטרה אין כוח - השוטר פוחד מהעבריין, וזה בדוק, היום אם אזרח רואה שיורים בי הוא מפחד להתלונן, כי יאיימו עליו", טען אחד הקונים שהגיע למקום. לקוחות אחרים דיווחו כי תמיד ישנם חששות מאירועים מסוג זה: לדבריהם, השוק נמצא במצב לא טוב כבר זמן רב.

פינוי הפצועים לביה"ח בילינסון (אור גלזר, חדשות 2)

"אין ריבים בין בעלי הבסטות"

רבים מהאנשים סירבו להתראיין מול המצלמה, אך סיפרו לחדשות 2 Online על דמויות עברייניות ששולטות בשוק, גורמים עבריינים שמעורבים בבסטות, מלחמות פנימיות של סוחרים אך גם גורמי פשיעה בכירים שמעורבים בחלק מעסקי השוק. התחושה בין הדוכנים היא שאנשים בשוק יודעים היטב על מהות הסכסוך ועל הגורמים המעורבים שהובילו לאירוע החריג של זריקת הרימון. במקביל, חקירת המשטרה בנושא נמשכת.

זירת הפיצוץ בפ"ת (עזרי עמרם ,חדשות 2)

בני אדרי, בעל דוכן בשוק, טען כי "זו לא פעם ראשונה שהם עושים את הבלאגן הזה - זה נהיה מסוכן וזה מפחיד אותי מאוד". אדרי טען כי הזורק חסר מצפון: "הוא לא ספר אף אחד - אם היה לו קצת רגש, אולי היה רואה אישה עוברת ומחכה שיעברו. אם זורקים רימון כדי להפחיד אז מחכים שלא יהיה אף אחד, לא זורקים ככה כשיש אנשים".