המשטרה: "חשש מניסיונות חיסול נוספים"

מפקד המחוז הדרומי מנסה להרגיע אך גם מתריע מפני אפשרות של עוד ניסיונות חיסול. "נניח ידינו על המבצעים אבל זה ייקח זמן", אמר ניצב הלוי, "המשטרה מאמינה ביכולת הספיגה של תושבי אשקלון"

על רקע שני ניסיונות חיסול באשקלון בתוך עשרה ימים, מנסה מפקד המחוז הדרומי במשטרה, ניצב יורם הלוי, להרגיע את תושבי העיר ומדגיש: "אנחנו מודעים לדאגה בציבור ופועלים בכוחות גדולים מבלי להרפות לרגע". עם זאת מבהיר ניצב הלוי: "ייקח זמן עד שנשים ידינו על המבצעים וכנראה שיהיו אירועים נוספים בין לבין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשיחה עם חדשות 2 הדגיש מפקד המחוז הדרומי כי בעקבות פיצוץ שני מטעני החבלה בעיר, המשטרה הרחיבה את פעילותה בעיר, לרבות פעילות מוגברת של שוטרים סמויים. "יש לנו מודיעין ואנחנו יודעים לפרש אותו", אמר.

זירת החיסול באשקלון (אלירם משה)
"צריך להזכיר שהעבריינים שאנחנו תופסים אמורים להגיע לבתי המשפט ואנחנו נגיע אליהם, כשכל הראיות יהיו בידינו וכשנהיה בטוחים שתפסנו את האיש הנכון", אמר הלוי. "הנושא מסתיים בבית המשפט ולא על בסיס כמות מעצרים ופעילות תגובתית חריגה".

"לא הייתי מייחס תחכום רב לארגוני הפשע"

ניצב הלוי ציין כי לאחרונה חלה החרפה בפעולות שבהן נוקטים ארגוני הפשיעה במלחמותיהם. "העבריינות הבכירה הגיעה לרמות גבוהות מאוד. הם משתמשים באמצעים קטלניים וקרובים מאוד לפגיעה באזרחים. כנראה שחלפו הימים שבהן הפגיעות היו נקודתיות. השימוש בחומרי נפץ הופך נפוץ יותר ויותר. אנחנו מודעים לכך ויש לנו מספיק כוחות ויחידות שמטפלות בעניין", אמר והצהיר: "נשים את ידינו על המפגעים".

במשטרה דוחים את הטענות לפיהן ארגוני הפשיעה זריזים ומתוחכמים מהמשטרה, ומצליחים להערים על הכוחות בשטח. "לא הייתי מייחס תחכום רב מדי לארגוני הפשע האלה ומתחיל להשוות בינם לבין משטרת ישראל. יש לנו אמצעים הרבה יותר מתוחכמים וחזקים ויכולות הרבה יותר טובות", הדגיש ניצב הלוי.

ניסיון החיסול באשקלון, אתמול (ניב אשל)

מפקד המחוז הדרומי מאמין ביכולתה של המשטרה לבלום את החיסולים. "בהחלט אפשר לבלום גל חיסולים", אמר הלוי, "היו אירועים כאלה בעבר - הצלחנו לשים את היד על המבצעים ונעשה זאת גם עכשיו".  הוא פנה לתושבי אשקלון וביקש להרגיע: "המשטרה ערוכה בכל הארץ. המפכ"ל ביצע הערכות מצב מאוד מדויקות, אנחנו מונחים באופן ישיר ואני מניח שהתוצאות תבאנה בהקדם".

"תושבי אשקלון והמחוז הדרומי ידעו תקופות קשות מאוד בשנים האחרונות וידעו לתת לכוחות הביטחון את מרווח הפעולה", הוסיף הלוי. "אנחנו זקוקים לו עכשיו יותר מתמיד ולכן אני מאמין ביכולת הספיגה שלהם. אנחנו פה איתם, כפי שהיינו בעבר וכפי שנהיה בעתיד".